Odunpazarı Belediye Meclisi’nde CHP’nin kurultayı ve partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu gündeme geldi. Mecliste gündem dışı konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, gerçekleşen CHP Kurultayı ile ilgili, “CHP genel başkanı değişti. Ben Kemal geliyorum diyerek yola çıkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisinde bile genel başkan olamamıştır ve ben Kemal gidiyorum demiştir.  Gördüğüm kadarıyla genel başkan değişikliği dışında herhangi bir CHP’de bir şeyin değişmediğini de genel kurulunuzda gördük.  Eskişehir merkezinde 3 tane belediye başkanı olan ve 3 tane de vekil olan bir şehirde yönetimde herhangi bir Eskişehirli siyasetçiye rastlayamadık” dedi. Özcan Hatipoğlu ile ilgili olarak ise, “Eskişehir Milletvekilimiz Sayın Hatipoğlu AK Parti saflarına katıldı. Sayın vekilimize hoş geldiniz diyorum” diye konuştu. 

Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip

CHP değişecek Türkiye değişecek

Özcan’a cevap veren Kurt, “Biz genel başkanımızı değiştirebilme yeteneği ve becerisini sağlayabilmiş bir partiyiz. Türkiye’de hiçbir partide genel başkanın değişmesi teklif dahi edilemezken CHP’de biz değiştirdik. Seçimleri kaybeden genel başkanımızın da sonucu demokratik bir biçimde içine sindirmesi gayet doğal. O nedenle buralardan sizin ders almanız gerekir, bizi oradan eleştirmeye kalkmamanız gerekir.  Partimizin genel başkanının değişmesi en önemli olaylardan biridir. Yüz yıllık bir partide 8. Genel başkanın değiştirilmiş olması Türkiye’de hepimizin temsilcisi olması gereken Sayın Cumhurbaşkanının da en azından bir tebrikine bir kutlamasına vesile olması gerekirdi. Çok şey değişecek, CHP değişecek Türkiye değişecek. Biz buna inanarak başladık ve bu değişimi sağlamış olduk” şeklinde konuştu. 

Anormal bir şey yok

Parti Meclisi’nde Eskişehir’den kimsenin seçilememesi ile ilgili konuşan Kurt, “Eskişehir’den neden parti meclisinden insan yok, seçilemediler. Vardı aday seçilemediler, burada anormal bir şey yok. Sizin gibi tek liste yapmadık. Eskişehirli adaylarımız kazanamadı maalesef. Atama yöntemlerinden biz vazgeçeli çok oldu size de tavsiye ederim” dedi. 

İYİ Partililer düşünsün

Kurt, Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçmesi ile ilgili olarak ise ““Nebi Hatipoğlu sizin partinize geçmiş olması ile ilgili yorum yapmam, çünkü zaten geçeceği söyleniyordu, adayken de söyleniyordu. Onu İYİ Partililerin düşünmesi lazım. Zaten bizde değildi, oradan o tarafa geçti. O sizin bileceğiniz iş, hayırlı olsun, tepe tepe kullanın. Siz oradaki işçiler dursun, siz patronu alın gerisini almış olursunuz, işe böyle bakmayalım” dedi.