Kurtuluş pazar yerinin ihaleye verilmediğini aktaran Mehmet Çiçek, “Büyükşehir belediyesiyle dünde görüştük. Şehircilik Bakanlığına belediye yazı yazdı, pazarın üstünde şer olduğu aynı zamanda kaldırılamaz olduğu için bakanlığın alacağı kararı bekliyoruz. Belediye yazıyı yazdı ama sonuçları bekliyoruz. Sonuç geldiği zamanda ihale çıkarılacak. Normalde seneye 10. ayda teslim edilecekti ama bu durum biraz sıkıntılı ve zor süreç gibi gözüküyor. Şu anda bizim bir tepkimiz yok fakat insanların kafasında bir sürü soru işaretleri var. Her gün soru geliyor otopark mı olacak yoksa başka bir şey mi olacak diye. İnsanların kafasında karışıklık var. Ama kesinlikle pazar yeri olacak soru işareti kalmasın.” dedi.

Mehmet Çiçek, “71 Evlerde Kazım başkanın emriyle sokak pazarı kurulmuştu. Kapalı Pazar yapılana kadar orası geçici olarak kullanılıyor. Şu anda da Odunpazarı Belediyesinin istimlak etmesini bekliyoruz. Belediye istimlak ettikten sonra kapalı Pazar yapılacağının sözü verildi.” şeklinde konuştu.

"Eskişehir'de ciddi bir pazar yeri sıkıntısı var"

Eskişehir'in mevsim şartları nedeniyle soğuk bir şehir olduğunu ve Eskişehir’de çok ciddi bir pazar yeri sıkıntısı olduğuna değinen Çiçek, “Mevcut olan pazarları, kapalı pazar yeri yapmak istiyoruz. Vatandaş alışveriş yaparken mutlu olması için kapalı Pazar olması lazım. Alışverişe gelirken çocuğunu yanına alabilmesi için kapalı olması lazım. Tuvaleti, mescidi olacak. Kışın mal donmadan tüketici memnun edilmeli. Ertuğrulgazi ve Tunalı Pazar yerlerinin kapalı olması gerekiyor mesela. Sokak pazarı yeri kaybolmayacak tabii. Belediye kapalı Pazar yeri yapmak ister ama bütçe olmadığı için yapılamıyor. En büyük sıkıntımız bu. Çadırlar rüzgârda uçuyor bu yüzden birkaç Pazar yerinin kapanmasını istiyoruz.” diye konuştu.