3 boyutlu yazıcılar son dönemin en fazla kullanılan ve en fazla rağbet gören teknolojileri arasında yer alıyor. Bilgisayar ortamında tasarlanmış herhangi bir ürünün ya da nesnenin kısa sürede somut bir şekilde bastırılmasına olanak sağlıyor. Tasarlanmış olan ürün veya nesneler 3 boyutlu yazıcılar yardımıyla kolaylıkla gerçek dünyaya aktarılabiliyor. Sağladığı bu fayda nedeniyle pek çok alanda aktif olarak kullanılan bir teknoloji olarak karşımıza çıkmakta. Pek çok mühendislik alanında kullanılan bu teknoloji sayesinde bilhassa tasarım sürecinde olan ürünlerin geliştirilmesi ve tüm bu gelişim süreçlerinin canlı olarak incelenebilmesi sağlanmakta. MakerBot 3D yazıcı hizmetleri bu bağlamda üstün hizmet sunan firmalar arasında yer almakta. Sunduğu son teknoloji 3D modelleme hizmetleriyle tasarım sürecindeki ürünlerinizi kısa sürede somut hale getirerek profesyonel hizmet sunmakta. 

3 Boyutlu Yazıcılar Ne İşe Yarar?

3 boyutlu yazıcılar sanal ortamda tasarımı gerçekleştirilen nesne veya ürünlerin gerçek dünyaya aktarılmasını sağlar. Bu bağlamda çeşitli tasarım programlarıyla çizimi gerçekleştirilen nesneler kompozit, reçine ya da polimer gibi maddeler kullanılarak bastırılır. Bastırma işlemi için çeşitli kimyasallardan ya da ısıdan faydalanılabilmektedir. Gelişen teknolojiyle beraber çok sayıda ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen 3d yazıcı çeşitleri piyasada bulunmaktadır. MakerBot yazıcı çeşitleri bu anlamda kaliteli baskı garantisi sunmaktadır. Standart 3d yazıcı çeşitlerine oranla daha hızlı ve daha kaliteli baskı seçenekleri sunmaktadır. Firma tarafından müşterilere sunulmakta olan yazıcı çeşitleri diğer markalara oranla %75 daha hızlı üretim sağlar. Böylelikle üretimlerin ve tasarım sürecinin hızlanmasına katkı sunar. 

MakerBot Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

3d yazıcı denilince akla gelen ilk firmalar arasında yer almakta olan MakerBot müşterilerine hızlı ve profesyonel hizmet güvencesi sunar. CAD verilerinizi alarak en kısa sürede baskısını gerçekleştirir ve tarafınıza teslim eder. Uzman mühendis kadrosuyla hizmet sunan firma teknik destek hizmeti de sağlamaktadır. Baskı hizmetlerinin yanı sıra ürün ve eğitim desteği de sağlamaktadır. Sektörün öncü isimleri arasında yer alan firma profesyonelliği, kaliteyi ve hızı ön planda tutarak müşteri isteklerine en iyi şekilde yanıt vermektedir.