Geçici Yönetim Kurulunda İsmail Ceyhan (Başkan) Ferhat Genç, Serkan Aydoğmuş, Burak Aydilek, Atila Yıldızhan, Enes Erdönmez, Özgür Bican yer alıyor. 

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ceyhan düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle partimizin Eskişehir örgütünün kurucu başkanı Ahmet Çetin’e, Baki beye ve partimizde yer almış tüm mücadele arkadaşlarıma katkıları, emek ve fedakarlıkları için teşekkür ederim. Bu vesileyle, “Anadolu’da pasaportsuz girilen Avrupa Kenti Eskişehir” gerçeğinin altında imzası bulunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, “Hayat Tepebaşında Güzel” diyen Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ahmet Ataç’a, Odunpazarı Belediye Başkanımız Sayın Kazım Kurt’a teşekkürü bir borç biliyorum. 

Henüz bir yılını geride bırakan partimizde hızlı örgütlenmenin getirdiği uyumsuzlukları en kısa sürede aşacağımızı müjdelemek isterim. Kollektif yönetim anlayışımızla Eskişehir’de de umudun, çözümün siyasi adresi olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu hedefle, Geçici Yönetim Kurulu olarak Olağanüstü Kongre kararı aldık ve hazırlıklara başladık.

Siyaset bir iddia ve ikna sürecidir

En çağdaş Tüzük’e, ülkenin sorunlarına çözüm öneren akıl ve bilim perspektifiyle yazılmış parti programına sahip Memleket Partimizin Genel Başkanı Sn. Muharrem İnce, “Siyaset bir İddia ve İkna Sürecidir” derken, siyasetin, çatışmayı düşmanlığı değil, insanlarımızın refahını, mutlu geleceğini amaç edinen fikirlerin rekabet alanı olduğunu vurgulamaktadır. Dolayısıyla,  Eskişehir İl Yönetimi olarak siyasi amaçlarımızın başında şehrimizde nezaket ve saygıyı siyasetin önceliği yapmak gelmektedir. 

Terbiyesizliğin adı sağ siyaset veya sol siyaset olamaz

Geçtiğimiz haftalarda yerel basınımızın saygın köşe yazarlarından Ayhan Aydıner’in satırlarında sözleri alıntılanan ve ne güzel ki 2000 kişi çalıştırdığını beyan eden beyefendinin terbiyesiz ifadelerini kınamakla birlikte, “Ne insanlar gördüm çıplaktı. Ne elbiseler gördüm içinde insan yoktu.” deyişini hatırlatıyor, boşu boşuna soyunmamasını tavsiye ediyoruz. 

Ülkemizin aydınlık yüzlü insanlarını partimize bekliyoruz…

“Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan” şiarımızla, vatandaşı uyguladığı akıl dışı ekonomi politikalarıyla geçim derdine, iş aş derdine düşüren iktidardan da, bunca olumsuzluğa rağmen oylarını artıramayan beceriksiz muhalefetten de kurtulacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ten ilham alan, akıl ve bilimi rehber edinmiş, güler yüzlü cesur yürek Genel Başkanımız Sn. Muharrem İnce liderliğinde ülkemizi refah içinde yaşayan mutlu insanların ülkesi yapacağız. Bu hedefle umutlanan Eskişehir’imizin aydınlık yüzlü insanlarını partimize bekliyor, mücadelemize omuz vermeye, kol kola yürümeye davet ediyoruz”