Eskişehir’de ikinci el oto satacaklara uyarı: Bu yöntem işe yaramıyor Eskişehir’de ikinci el oto satacaklara uyarı: Bu yöntem işe yaramıyor

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) dün aktardığı verilere göre, Eylül ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 4.75 arttı ve bir önceki yılın aynı ayına kıyasla artış yüzde 61.53 seviyesinde oldu. Bu veriler, 2021 yılının en yüksek enflasyon seviyesine işaret ediyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı, Özgür Erdursun bu verilere dayanarak memur ve emeklilerin Ocak ayında alacağı zam miktarını hesapladı.

Özgür Erdursun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “TÜİK Eylül ayı enflasyonunu yüzde yüzde 4.75 olarak açıkladı. TÜİK OVP’de hedeflenen yüzde 65’i tutturacak. Memura, memur emeklilerine yüzde 47, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 38 zam (enflasyon farkı) çıkacak, seçim öncesinde yüzde 50’ye tamamlanacak. 1 Temmuz’da emekliye yapılan yüzde 25 oranında zam. TÜİK verilerine göre 3 ayda eridi. 3 aylık enflasyon yüzde 25.10. Ekim ayında emekli aylıklarına seyyanen artış olması gerekiyor. Bu emekli aylıklarıyla emeklileri huzur evleri dahi kabul etmiyor” dedi.