31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere yaklaştıkça Eskişehir’de siyaset ısınmaya devam ediyor. tv100’de konuşan gazeteci-yazar Barış Yarkadaş, AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Nebi Hatipoğlu olacağı kulisini açıklamıştı. 

CHP’li Yalaz’dan Hak-İş Sendikasına tepki CHP’li Yalaz’dan Hak-İş Sendikasına tepki

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Büyükşehir Belediye Başkan adayının AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu olması durumunda MHP tabanının nasıl bir tepkisi olacağı ile ilgili soruya cevap verdi. Candemir “Nebi beyin gayreti ve sevdası Eskişehir. Nebi Hatipoğlu ile alakalı Milliyetçi Ülkücü Hareketin tabanında tam aksine sempati oldukça yüksek” dedi. 

Candemir şöyle konuştu;

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanının tepkisi olumlu olur. Nebi Hatipoğlu Eskişehirli arkadaşımız. Kendisi geçmiş yıllarda Eskişehirspor başkanlığı yapmış, Eskişehir’in tanıdığı bir arkadaşımız. Önce şunu sorgulamak lazım, Nebi bey neden siyasete girdi. Nebi beyin paraya ihtiyacı yok, mevkiye makama ihtiyacı yok. Eskişehir sevdalısı, Eskişehir için bir şeyler yapmak, sorumluluk almak ihtiyacını hissettiği için siyasete girmiş bir arkadaşımız. Kendisinde o enerjiyi görüyoruz. Gayreti ve sevdası Eskişehir. Nebi Hatipoğlu ile alakalı Milliyetçi Ülkücü Hareketin tabanında tam aksine sempati oldukça yüksek. Tabi aday Nebi bey olur olmaz ona Sayın Cumhurbaşkanı karar verecek ama kendisi istekli bu şehre hizmet etmek istiyor. Biz de o heyecan ve enerjiyi Nebi Bey de görüyoruz” diye konuştu.