Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen yerel tohumlar Eskişehirlilerle buluşurken, tohumlardan elde edilen fidelerin dağıtımına da devam ediliyor.

Eskişehir’deki kütüphane sayısı 400’ü geçti Eskişehir’deki kütüphane sayısı 400’ü geçti

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince tohumlardan yetiştirilen sebze fideleri kırsal ilçelerde vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılırken, Mihalıççık ilçesinde düzenlenen Yunus Emre’yi Anma ve Hıdırellez Şenlikleri’nde fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Yunus Emre Anma etkinliklerine katılmak üzere Eskişehir merkezinden otobüsler ve tren başta olmak üzere özel araçlarıyla binlerce Eskişehirli, Mihalıççık Yunus Emre mahallesinde buluştu.

Etkinliklere katılım yoğun olurken, Büyükşehir Belediyesi de Yunus Emre Türbesi’nin bulunduğu mahallede kurduğu stant ile vatandaşlara ücretsiz sebze fidesi dağıttı.  Vatandaşlar dağıtıma büyük ilgi gösterirken, binlerce fide toprakla buluşmuş olacak.

Dağıtım nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden vatandaşlar, yerel tohumun yaygınlaşacağı ve özledikleri ata mirası ürünlerle yeniden buluşacakları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Fide dağıtımları 8 Mayıs Pazartesi 10.30’da Seyitgazi ve 12.30’da Han ilçelerinde devam edecek.