31 Mart’taki yerel seçimlere kendi ismi ve logosu ile girecek Memleket Partisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Belediye Başkan adaylarını açıkladı. 

Muharrem İnce genel başkanlığındaki parti, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için Salih Eskici, İnönü Belediyesi için ise Hamdi Tosunoğlu’nun aday gösterdi. 

Hatipoğlu: Keşke rakibim buraya gelseydi Hatipoğlu: Keşke rakibim buraya gelseydi

Salih Eskici adaylığına ilişkin “Hemşehrilerimin yaşamış olduğu zorlukları çok yakından işittim ve Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce önderliğinde hem mesleki donanımım hem de vatansever bir evlat olarak ülkem için gerekli olan tüm görevleri üstlenmeyi vazife bildim ve bu yolda yürümek adına ilk adımımı atıyorum” dedi. 

Salih Eskici kimdir?

6 Mayıs 1995 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. İlkokul eğitimini 30 Ağustos İlköğretim okulunda, ortaöğretim eğitimini Milli Zafer İlköğretim okulunda, lise eğitimini ise Eskişehir Atatürk Lisesi’nde tamamlayıp ardından İstanbul Arel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 

Akademik olarak yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde devam ettirdi ve klinik psikolog unvanına sahip oldu. 

Mesleki hayatı Bursa Özel Mimar Sinan Bakım Merkezinde ilerledi ve kurum psikoloğu olarak çalıştı. 2020 yılında memleketi Eskişehir’e dönüş sağladı ve kurucusu olduğu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurdu. 

Mayıs 2023 genel seçimlerinde Eskişehir dördüncü sıra milletvekili adayı oldu.