“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihimizin dönüm noktalarından biridir” diyen Başkan Nadir Küpeli mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“TBMM, milli mücadele sürecinde ve Cumhuriyete giden yolda milletin iradesinin ortaya konduğu, önemli kararların alındığı bir merkez olmuştur. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin temelini atmış ve ulusal egemenliği tüm dünyaya ilan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM'nin açıldığı 23 Nisan gününü çocuklara armağan ederek, onlara duyduğu güveni ve inancı göstermiştir. 104 yıllık miras, bizlere egemenliğimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize daha fazla sahip çıkma görevini yüklemiştir.

Sağlık-Sen 2024 yılında da yetkili sendika Sağlık-Sen 2024 yılında da yetkili sendika

Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız, dinamizm, değişim ve ülkemizin her alanda gelişme gayretinin kaynağı olmaya devam edecektir. Geleceğimiz, çocuklarımızın ellerinde şekillenecektir. Onlara sağladığımız imkanlar ve sunduğumuz eğitimle kendilerini geliştiren ve daha iyi bir gelecek için çaba harcayan çocuklarımız sayesinde, daha güçlü bir Türkiye'ye hep birlikte yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günü milletimize armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle anıyor, daha güzel ve daha güçlü yarınların teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum”