Esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, “Eskişehir’de vatandaşların, sıkıntılarını, dertlerini dinliyoruz. Esnafın dertlerini dinliyoruz, sokaklardayız. Ben ya Ankara’da ya sokakta oluyorum” dedi. 

“Önemli olan Cumhur İttifakının seçimi kazanması”

İsmi Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen Hatipoğlu süreçle ilgili, “Benim ismim geçiyor, ben de aday olabilirim başka bir arkadaşım da olabilir. Ama buradaki en önemli konu Cumhur İttifakı’nın artık 31 Mart’ta seçimleri kazanması gerektiği. Çünkü bugün esnafı dolaşıyoruz, esnafımızın büyük sıkıntıları var belediyemizden rahatsızlıkları var. Vatandaşımızın Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması ile ilgili ciddi bir teveccühü var. Cumhur İttifakı belediye seçimlerini kazanacak” diye konuştu.

“Esnaf Büyükşehir Belediyesi’nde muhatap bulamıyor”

Esnafın sıkıntılarını anlatan Nebi Hatipoğlu, “Esnafın sıkıntıları şu, esnafın dile getirdiği konular dikkate alınmıyor, belediye esnafın sıkıntılarını muhatap almıyor. Esnafın bazı sıkıntıları var ama belediyede bir muhatap mercii bulamıyor” şeklinde konuştu. 

“Herkesin oyunu alırım”

‘Aday olmanız durumunda her kesimden oy alır mısınız’ sorusuna milletvekili Hatipoğlu, “Ben Eskişehirliyim, Eskişehirlilerin hepsi bana oy verir. AK Partililer, MHP’liler, İYİ Partililer, CHP’liler, ben sadece DEM’in oyunu istemiyorum, herkesin oyunu alırım, DEM’in oyunu verseler de istemiyorum” cevabını verdi. 

Hatipoğlu: CHP’li belediye hükümetin yatırımlarına engel oluyor Hatipoğlu: CHP’li belediye hükümetin yatırımlarına engel oluyor

Hatipoğlu son olarak, “2024’ün mottosu değişim” dedi.