AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede kentin dört yanında vatandaşlarla buluşarak, ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, Cumhur İttifakı paydaşları ile birlikte Çifteler ilçesini ziyaret etti. 

Hatipoğlu, günün erken saatlerinde geldiği Çifteler ilçesindeki ilk ziyaretini Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’a gerçekleştirdi. Çifteler Belediyesi’nde gerçekleşen ziyarette ilçe hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, daha sonra Çifteler Kaymakamı Mehmet Usta’yı makamında ziyaret etti. 

Bayram tatili için Eskişehir’e akın ettiler Bayram tatili için Eskişehir’e akın ettiler

Ziyarette, Çifteler ilçesindeki faaliyetler ve yerel yönetim projeleri hakkında konuşuldu. Nebi Hatipoğlu ve Cumhur İttifakı paydaşları, kendilerini makamında ağırlayan Çifteler Kaymakamı Mehmet Usta’ya teşekkür etti. Kaymakam Usta, yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Çifteler’de vatandaşlarla bir araya gelmeye devam eden Hatipoğlu, ilçede görev yapan muhtarlarla buluştu. İlçede yürütülen faaliyetler ve vatandaşların yerel yönetimlere olan beklentileri hakkında bilgiler alan Hatipoğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesinde muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette muhtarlara seslenen Hatipoğlu, “Büyükşehirlerde belediyecilik, kent merkezinde verilen hizmetin, ilçelerin en uzak köyüne kadar götürülmesini gerektirir. Maalesef Eskişehir’de 25 yıldır bırakın ilçeleri, kent merkezinde bile 1-2 mahalle hariç hizmet yapılan mahalle yok. Belediyelerin kentin tamamına hizmet götürmesi mecburidir. Ulaşım bir hizmet değil sorumluluktur. Bu zamana kadar alınmayan tüm sorumlulukları yerine getireceğiz ve Eskişehir’in ilçesine de merkezine de AK Parti belediyeciliğini götüreceğiz. İlçelere hem otobüs hem de yol hizmetlerini tamamlayıp, vatandaşımızın sorunlarını çözeceğiz. Belediyeler bahane üretme makamı değil. ‘Öyle oldu, böyle oldu’ diyerek hiçbir sorumluluk almıyorlar. Bu paralar doğru kullanıldığında bahane değil hizmet üretmeyi tüm halkımız görecek. 31 Mart’tan sonra çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız için hazırladığımız projeleri ivedilikle uygulamaya başlayıp, Eskişehir’imizi kalkındıracağız” dedi.