Yerel seçimler sonrası gerçekleştirilen ilk meclis toplantısının yönetmelikte ‘seçim sonuçlarının ilanından itibaren 5’inci günü toplanır’ dendiği için bugün yapıldığını belirten Başkan Kurt, seçim sonuçlarının Türkiye’ye, Eskişehir ve Odunpazarı’na hayırlı uğurlu olmasını diledi. Yönetmelik gereği en genç meclis üyeleri Mert Eke ve Berke Akyel’in divan kâtipliğini yaptığı meclis toplantısında, 19 gündem maddesi görüşüldü.

Görüşülen gündem maddeleri kapsamında komisyon üyeleri seçimi yapıldı. 

Meclis 1’nci Başkan Vekili : Nihat Çuhadar (CHP)

Meclis 2’nci Başkan Vekili : Hüsnü Kaptan (CHP)

Meclis Divan Katipleri : Cahide Tetik (CHP),  Mert Eke (CHP) 

Yedek; Berke Akyel (CHP), Mehmet Kılıç (CHP)

Belediye Encümen Üyeleri: Figen Kahya (CHP), Salim Alper Kayar (CHP), Cenk Sungur (CHP)

İmar Komisyonu Üyeleri : Müberra Çetinkaya (CHP), Hüsnü Kaptan (CHP), Tufan Mut (CHP),  Mustafa Enes Süzen (AKP), Metin Öztürk (AKP)

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri: Saffet Çelen (CHP), Melih Karaçay (CHP), Mehmet Kılıç (CHP), Şükrü Akbıyık (AKP),  Özlem Ünalır (AKP)

Hukuk Komisyonu Üyeleri : Haydar Saylan (CHP), Nihat Çuhadar (CHP), Emre Genç (CHP),
Ramazan Karamanlı (AKP), Nevzat Aslan (AKP)

Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeleri : Sibel Yeşildal (CHP), Uğur Yıldız (CHP), Ali Haydar Çelik (CHP), İsa Melih Batur (AKP), Hatice Kaya (AKP)

Parklara İsim Verilmesi Komisyonu Üyeleri:  Ayhan Turan (CHP), Sebahattin Tetik (CHP), Çağrı Özeçoğlu (CHP), Ali Engiz (AKP), Fahri Ünlü (AKP) 

Kazım Kurt Hababam Sınıfı’nı ağırladı Kazım Kurt Hababam Sınıfı’nı ağırladı

İçkili Yerler Tespit Komisyonu Üyeleri: Ayhan Sülük (CHP), Berke Akyel (CHP), Figen Kahya (CHP), Ali Engiz (AKP), Yüksel Alem (AKP)

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Üyeleri: İnci Şentuna (CHP), Cahide Tetik (CHP), Sibel Yeşildal (CHP), Hatice Kaya (AKP), Özlem Ünalır (AKP)

Tarihi Kentler Birliği Meclisine Asil: Sibel Yeşildal (CHP), Yedek: Cahide Tetik (CHP)
    
Sağlıklı Kentler Birliği Meclisine: Cahide Tetik (CHP), Uğur Yıldız (CHP)

İç Anadolu Belediyeler Birliği Birlik Meclisinde Belediyemizi temsil etmek üzere Asil: 

Figen Kahya (CHP), Sebahattin Tetik (CHP), Melih Karaçay (CHP), Müberra Çetinkaya (CHP), Yedek: Cahide Tetik (CHP), Mert Eke (CHP)

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Birlik Meclisinde Belediyemizi temsil etmek üzere Cahide Tetik (CHP), Ayhan Sülük (CHP), Çağrı Özeçoğlu (CHP)

15 Nisan'da toplanacak

Enerji Kentler Birliği Birlik Meclisinde Belediyemizi temsil etmek üzere Asil: Berke Akyel (CHP), Yedek: Uğur Yıldız (CHP) seçildi.  Gerçekleştirilen seçimlerin ardından görüşülen 3 gündem maddesi oy birliği ile kabul edilirken, Odunpazarı Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporunun ise bir sonraki meclis toplantısında görüşülmesine karar verildi. 

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 15 Nisan Pazartesi günü saat 17:00’de yapılmasına karar verildi.