AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, İnönü Oklubalı Mahallesi doğalgaz arzı temel atma törenine katıldılar.

Prof. Dr. Avcı, “Oklubalı mahallemiz uzun bir süredir doğalgaz talebinde bulunmaktaydı. Yapılan çalışmalar sonucunda mahalleyi besleyecek ana dağıtım şebekesinin imalatına başlanıyor. Bu yatırımın toplam bedeli 10,2 milyon TL’dir. İnönü ilçemize ve Oklubalı mahallemize hayırlı olmasını diliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Enerji Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e, Aksa Enerji'ye ve emeği geçen herkese teşekkürler" şeklinde açıklamada bulundu.

İnönü buğday dağıtım törenine katıldılar 

Avcı ve Günay daha sonra İnönü'de buğday tohumu dağıtım törenine katıldı.

Prof. Dr. Günay "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Ekilmedik tek karış yer kalmayacak' ilkesi ile Eskişehir’de buğday tetiştiriciliğinin artırılması projesi kapsamında Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü ilçelerimizde toplamda 688 çiftçimize 364 ton reis buğday tohumluğu teslim edilecektir. Bu Projemizin toplam bütçesi 4 milyon 411 bin 764 TL’dir" dedi.

Günay ayrıca, atıl araziler buğday tohumlarıyla yeşerecek projesi kapsamındaki bilgiler ile ilgili olarak "Sarıcakaya, Seyitgazi, Tepebaşı, Odunpazarı, Çifteler, Alpu, Mihalgazi, Beylikova ilçelerimizde toplam 727 çiftçimize 333.6 ton reis buğday tohumluğu teslim ediliyor. Bu projemizin bütçesi 4 milyon 44 bin 117 TL'dir. Bu iki projemizin toplam bütçesi yaklaşık 8,5 milyon TL olup, toplamda bin 415 çiftçimize 697,6 ton reis buğday tohumluğu temini 5 milyon 750 bin TL devlet katkısına karşılık 2 milyon 705 bin 881 TL çiftçi katkısıyla uygulanmaktadır. Tüm çiftçilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun" diye konuştu.