Özcan, emeklilerin alım gücünün düştüğünü ifade ederek, “Yılbaşından bu yana 10 bin lira civarı olan emekli maaşı, yüksek enflasyonla beraber, 3 bin 600 TL kayba uğradı. Bu paralarla Türkiye’de yaşama şansı yok. Dünyanın en büyük mucizesini Türk emeklisi gerçekleştirmektedir. Et Balık Kurumu’nda da kuyruklar azalmış çünkü zam yapmışlar. Emekli bir kilo et, bir kilo kıyma alamıyor” diye konuştu.

Eskişehir'de plansız üretim hem üreticiyi hem tüketiciyi zor durumda bıraktı Eskişehir'de plansız üretim hem üreticiyi hem tüketiciyi zor durumda bıraktı

Hasat başladı çiftçi buğdayını kaç liraya satacağını bilmiyor 

Çiftçilerin de ekonomik anlamda zor durumda olduğunu ve desteklenmediğini ifade eden Özcan, “Çiftçi kredi faizleri artırıldı. Çiftçi borç almazsa bugün çiftçinin üretebilmesi, tarlasını ekebilmesi ve hasat edebilmesi mümkün değildir. Çiftçi desteklemeleri ödenmedi. Hasat başladı çiftçi buğdayını kaç liraya satacağını bilmiyor.  Çiftçiye eğer 15 TL’nin altında bir taban fiyat açıklanırsa emin olun ki, biz buğday ithalatına ciddi şekilde yüklenerek buğday yetiştiremez hale geleceğiz. Çiftçi kredi alabilmek için bankalara ciddi manada borçlanmış ve karşılığında tarla ve arazisini ipotek altına koymuştur. Bu şartlarda bereketli tarlalarımız başkalarının eline geçecek. Arazilerimizi çiftçimizi desteklemeyerek başkalarına altın tepsiyle sunuyoruz. Türkiye’de hiçbir sanayici hiçbir iş adamının bu faizleri ödeme gücü yoktur, çiftçinin hiç yoktur” diye konuştu.