Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Türkiye gündemi seçim üzerine ciddi manada yoğunlaşmış durumda. İktidar partisi mensupları, öyle bir seçim atmosferi yarattılar ki. 20 yıldır sanki başkası iktidarmış, bunlar seçilince mevcut iktidarın yapmayacağını yapacakmış gibi muhalefet etmekte ve önümüze çeşitli vaatler sunmaktalar. Buradan soruyoruz, 20 yıldır yapmadığınız neyi bu 5 yıl için bizden istiyorsunuz? Biz size 2018’de yetki verdik, güç verdik, olmadı, mutlak güç verdik ama buna rağmen hâlâ muhalefeti kötülemekten başka muhalefete illet demekten, zillet demekten, çukur demekten, çamur demekten başka bir şey yapmaktadırlar. Bununla beraber, Devletin bakanlık verdiği hükümetin bakanlık verdiği ama Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde görülmemiş bir şekilde, Bakanlar, aday oldukları vilayetlere gelip bakanlık mı yapıyorlar, milletvekili adayı mı? Belli değil. 

“Doktorlar Caddesi’ni bulamazlar”

Burada Eskişehir'de görüyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Eskişehir'den iktidar partisinin birinci sıra adayı. Eskişehir'deki birçok paylaşımlarına bakıyoruz, aday olarak ziyaret etmiyorlar. Bakan olarak ziyaret ediyorlar. Sanki 2018’de aldıkları yetkililerin aldıkları gücün farkında değillermiş gibi bugün itibariyle, Tam 2 hafta sonra bakanlıkları kalmayacak. Çünkü 2018-2017’de verdiğimiz yetkiyle bakan olacaksanız milletvekilliğinden istifa etmek zorundasınız. Buna rağmen Eskişehir'le zerre alakaları, ilgileri olmayanlar geldiler burada Bakan oldular. Tepebaşı’nı bırakın Köprübaşı’nı bulamazlar. Odunpazarı’nı bırakın, Doktorlar Caddesi’ni bulamazlar. Neymiş? Eskişehir'in sorunlarını bizden iyi biliyorlarmış. 2 hafta önce kalktılar. Sayın Cumhurbaşkanı Eskişehir'e gelmeden önce dediler ki Seyitgazi yolunun ihalesini yaptık. Buradan söyledik. Biz bu filmi daha önce gördük diye ama devam ediyorlar. 

Fatih Dönmez yemin etti Fatih Dönmez yemin etti

“Eskişehirliler oyunuza sahip çıkın”

Burada oy kullanacak Eskişehirli hemşehrilerim ve tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Oyunuza sahip çıkın. Bu oy sadece bir kâğıt parçasına mühür vurmak değildir. Bu kullanacağınız oylar Türkiye'nin geleceği, çocuklarınızın geleceği, sizden sonraki nesillerin geleceğini korumak kurtarmak içindir.  Bu seçim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin misakı milli sınırlarıyla çizilmiş sınırlarını korumak için oy kullanacağınız bir seçimdir. Bu seçim Cumhuriyeti yıkmaya çalışan HÜDAPAR’ın, Cumhuriyet'in ayaklarının altında ezme seçimidir. Dolayısıyla herkes aklını başına alsın. Herkes vicdanını, sandıkta ortaya çıkarmak için oyunu koysun. Hiç kimseden korkmayın, hiç kimseden korkmuyoruz. Hiç kimseden çekinmiyoruz. Sandık demokrasinin temelidir. Sandıkta irademizi göstereceğiz. Bunun karşılığında da seçimleri Allah'ın izniyle alacağız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Tekrar egemenliği kayıtsız şartsız millete vermek için. Oyunuzu ona göre kullanın.