Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara gönderdiği genelge ile ilk defa bu yıl uygulanmaya başlayan yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin eğlenerek keyifli ve öğretici bir hafta geçirmelerini sağlayan etkinlikler çerçevesinde okullar yaptıkları haftalık plan dâhilinde çeşitli faaliyetlerde bulundular. Bu kapsamda Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hafta boyunca sanatsal, kültürel, sportif, bilimsel faaliyetlerde bulunan öğrenciler, farklı eğitim öğretim yaklaşımlarıyla hem yeni bilgiler öğrenirken, eski bilgilerini pekiştirmiş oldular hem de keyifli bir hafta geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Haftayı dolu dolu değerlendirdiler

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Seğmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara gönderdiği genelge doğrultusunda öğrencilere yeni ilgi alanları oluşturmak, millî, manevi ve ahlaki değerlerini arttırmak için ilk yarının son haftasını bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenleyerek geçirdiklerini aktardı. Bu yıl ilk defa düzenlenen uygulama ile hafta boyunca pek çok etkinliğe imza attıklarını söyleyen okul müdürü Seğmen, “Hafta boyunca öğretmenlerimiz sınıflarda yetenek ve en sevdiklerini paylaş saati, akıl ve kutu oyunları saati, el sanatları saatleri düzenlerken, ortak alanlarda akıl ve zekâ oyunları oynama ve öğretme etkinlikleri, deney atölyesi etkinlikleri, robot atölyesi etkinlikleri düzenlendi. Sanat aktiviteleri olarak ise fuaye alanımızda çömlek atölyesi kurulurken, bir yandan da kanun resitali yapıldı. Öğrencilerimize sanal arazi gezisinde tarih ve coğrafya öğretmenlerimiz rehberlik ettiler. Sınıflar bazında ise spor salonunda müsabakalar yapıldı” dedi.

Bilgi yarışmaları düzenlendi 

Düzenledikleri bilgi yarışmaları ile öğrencilerin hem keyifli anlar yaşamalarını hem de bilgilerini pekiştirmelerini sağladıklarını vurgulayan Seğmen, “Çalışmalarına dönem başında başlayan ve ön elemelerini dönem içinde yapan öğretmenlerimiz 9’uncu ve 10. sınıflar arası bilgi yarışması finali tertip ettiler. "Günümüz insanları mı daha mutlu, geçmişte yaşamış insanlar mı daha mutlu?" konulu münazara öğretmenlerimizden oluşan jüri karşısında gerçekleştirildi. Tüm sınıf düzeylerinde öğrencilerimiz hitabet etkinlikleri kapsamında konferans salonunda şiir okuma etkinlikleri gerçekleştirdi” diye konuştu.

Eskişehir’de imzalar atıldı! Taylandlı üniversite ile iş birliği Eskişehir’de imzalar atıldı! Taylandlı üniversite ile iş birliği

Kardeş okulu ağırladılar 

Müdür Seğmen etkinlik haftasının son gününde anlamlı bir çalışmaya imza attıklarını kardeş okul Sevinç Behiç Akaydın İlkokulu öğrencilerini ağırladıklarını belirterek, “Etkinliğimizin son gününde kardeş okulumuzu ağırladık. Kardeş okulumuzun öğrencilerinin ziyareti ile dört günlük etkinlik programımızı taçlandırarak öğrencilerimizle güzel ve değerli anılar biriktirdik” ifadelerinde bulundu.