Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü’den İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu. Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Özgür Özel “Eskişehir’i kaybetseydik kabullenemezdim” dedi. 

Milletvekili Süllü: Dökmeci’ye mazbatası ivedilikle teslim edilmelidir Milletvekili Süllü: Dökmeci’ye mazbatası ivedilikle teslim edilmelidir

Özgür Özel, Saymaz'ın "Haritaya baktınız. Sizi en çok sevindiren neresi oldu?" sorusuna şu yanıtı verdi;

"Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan “Yapmayın etmeyin” diye yazardım. En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde “CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak” dedim. Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi. Eskişehir’de İYİ Partili aday AK Parti’ye geçti ve siyasi yankesiciliğe uğradı muhalefet. Ona itiraz ediyordum. Kaybetsek kabullenemezdim. Bir de Balıkesir… Orada alacaklıydık. Ama İYİ Parti çok güçlü aday çıkardı ve aday sert kampanya yaptı. Annesinin evinin balkonundan “Git başka yerde demlen” diye bir pankart sarkıttı mitingimde. Ona içerlemiştim. Adıyaman’a acayip sevindim. Kütahya’nın gelmesine aşırı memnun oldum”