CHP lideri Özgür Özel, katıldığı bir programda Arapça tabela tartışmaları ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Halkın asıl gündeminin ekonomik sorunlar olduğunu vurgulayan Özgür Özel, Sözcü TV’deki konuşmasında “Eskişehir’de sarıldığım kişilerden biri dönüp ‘Arapça tartışması var. Çok kötü’ demedi bana. Hepsi bana ‘Kurtarın ülkeyi, arkanızdayız, işte böyle, çalışın, koşun’ dediler” diye konuştu.

Özgür Özel şu ifadeleri kullandı;

CHP’li İnan’dan festival yorumu: Bayram sonrasına bırakılsa daha iyi olurdu CHP’li İnan’dan festival yorumu: Bayram sonrasına bırakılsa daha iyi olurdu

“Doğruları tekrarlamaya devam edeceğiz”

“Bu parti karışmaz. 47 yıllık birinci parti olamamanın hissiyatıyla özgüvensiz bir siyaset yapmayacağız. Doğru bildiğimizden şaşmayacağız. Üç trol saldırdı beş kişi oradan bir şeyler yapmaya çalıştı diye doğru bildiğimizden dönmeyeceğiz. Yeni bir şey deniyoruz, ne yaptığımızın farkındayız. Sonuç alıyoruz. Gözümüz anketlerde. Nisan ayında bir ankette ikinci parti değiliz. Hiçbir ankette seçim gecesinden kötü noktada değiliz. İyiye gittikçe doğruları tekrarlamaya, eski yanlışlardan uzak durmaya devam edeceğiz”

“Eskişehir’de hiç kimse ‘Arapça tartışması var’ demedi”

“Afyon, Eskişehir, Kütahya, Uşak, Manisa, Soma’da beş günde gördüğüm sarıldığım binlerce kişiden biri dönüp ‘Arapça tartışması var. Çok kötü’ demedi bana. Hepsi bana dedi ki, hak etmediğim güzel şeyler de söylediler ama ‘Kurtarın ülkeyi, arkanızdayız, işte böyle, çalışın, koşun’ dediler. Teşvik ettiler”

“Biz başkaları gibi değiliz”

“O yüzden Twitter’daki arkadaşların hayal kırıklıklarını anlıyorum. Kötü niyetlileri de anlıyorum. Bir de çok iyi niyetliler var. Özgüvenimizi yükselteceğiz. Biz başkaları gibi değiliz. Partinin doğrusu bugün bizim yaptığımız. Ne yaptığını bilen ve yeni bir siyaset ama partinin kuruluş ilkelerinden bahsetmeyen iktidar hedefini terk etmeyen bir siyaset” 

“Arapça tabelaları savunmuyorum”

“Dediğim şu: Arkadaşlar, televizyonlarda Arapça tabelaları yırtan belediye başkanı görüntüsü bizim açımızdan doğru bir görüntü değil. Arapça tabelaları savunmuyorum. Ne İstiklal Caddesi'ndeki o Arapça tabelalar hoşuma gidiyor, ne herhangi bir yerde hoşuma gidiyor. Ama İngilizce, Fransızca tabelalar da hoşuma gitmiyor”

“Vatandaşları incitiyor”

“Ayrıca, Arapça Türkiye'de 6 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ana dili. Şanlıurfa'daki, Mardin'deki Hatay'daki bir miktar Batman'daki... Arapçaya yapılan hürmetsizlik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da incitiyor”