CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in aday yapılmaması hakkında kaleme aldığı yazıya yanıt verdi.

Turan, 13 Ocak’taki yazısında Büyükerşen’e haksızlık yapıldığını savunarak, “CHP böyle bir değeri neden “Anket-manket” numarasıyla harcadı?” diye yazmış; devamında da şu iddiayı öne sürmüştü; “Yılmaz Büyükerşen CHP Kurultayı’nda Özgür Özel’i değil, Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemişti. Özgür Özel bunu affedemedi, intikamını böyle aldı, yanlış yaptı!”

Özgür Özel’den Turan’a yanıt geldi. Politikyol’un haberine göre Turan’a mesaj atan Özel, söz konusu yazıya çok üzüldüğünü belirtirken; iddianın doğru olmadığını da kaydetti.

Özel’in mesajı şöyle;

“Rahmi Bey, ben Özgür Özel. Size sevgimi saygımı da eleştiriye tahammülümü de bilirsiniz. Bugünkü yazınıza çok üzüldüm.

Mersin, Adana, Bursa, Balıkesir, Aydın, Hatay büyükşehir adayları kurultayın en belirgin değişim karşıtı isimleri iken, onların aday gösterildiği yerde Yılmaz Hoca’nın aday olmamasını Kemal Bey’e bağlamanız hangi hakkaniyet çizgisine oturuyor? Hangi Büyükşehir adayımız değişimci?

Ünlüce-Hatipoğlu düellosu başlamadan bitti Ünlüce-Hatipoğlu düellosu başlamadan bitti

Yapmayın lütfen, gerçekten sizin bilgeliğiniz, tecrübeniz, meslek tecrübeniz, bu değerlendirmeyi bu şekilde yapmaya müsait değil. Her türlü eleştiri olur ama bu olmaz. Bu büyük haksızlık”