Personel Devam Kontrol Sistemleri ya da kısaltılmış adıyla PDKS özel şirket, firma ya da kamu kuruluşlarında çalışan kişilerin işe giriş-çıkış saatleri gibi çalışma zamanlarını kontrol altında tutmaya ve analiz etmeye yarayan sistemlerdir. Bu sistemler genel olarak ele alındığında çalışanların çalışma performanslarını değerlendirmek ve analizini sağlama amacı güttüğü görülmektedir. Bu sistemle çalışanların;

•    İşe giriş ve çıkış saatleri,
•    Günlük, haftalık ya da aylık toplam mesai saatleri,
•    İşe devam durumları,
•    Kullandıkları izin süreleri,
•    Rapor kullanım süreleri,

gibi çalışma performanslarına doğrudan etki eden unsurların takip edilmesi sağlanmaktadır. Sıralı olarak bahsettiğimiz unsurların elle ya da manuel olarak takibine gerek kalmaksızın PDKS sistemiyle otomatik ve oldukça kolay bir şekilde saptanması sağlanmaktadır. 

Personel Devam Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

Personel Devam Kontrol Sistemleri oluşturulurken iki temel kısım bulunmaktadır. Bunlar donanım ve yazılım kısımları olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazılım kısmı programlamadan oluşurken donanım kısmı parmak izi okuma, göz okuma, yüz tanıma ya da kartlı geçiş gibi sistemlerden oluşmaktadır. Seçilen yazılım programı donanım sistemiyle entegre şekilde çalışma göstermektedir. Örnek verecek olursak yüz tanıma sistemi kullanılan PDKS’lerde çalışanların yüzleri cihazda tarattırılarak veri tabanına kaydedilmesi sağlanır. Daha sonra mesai saatleri içinde giriş ve çıkış işlemi yapan çalışanlar günlük olarak her giriş-çıkış saatinde yüzlerini cihaza tarattırarak giriş-çıkış işlemlerini gerçekleştirir. Taratma işleminin gerçekleştirildiği tarih ve saat veri tabanında çalışanın kayıtlı olduğu alana kaydedilir. Otomatik olarak veriler toplanır, bir araya getirilir ve analizleri gerçekleştirilir. Böylelikle personellerin çalışma verimlerinin saptanması sağlanmaktadır. 

ICS Personel Devam Kontrol Sistemleri Hizmetleri

ICS firması Personel Devam Kontrol Sistemleri hizmetleri sunan firmalar arasında öncü konumda bulunmaktadır. Şirketlere ya da kamu kuruluşlarına sunduğu hizmetlerle personellerin çalışma verimlerinin en doğru şekilde analiz edilmesine olanak sağlar. Sunduğu esnek, hızlı ve doğru tarama sonuçları veren hizmetlerle şirket performansını arttırmanıza ve kontrollerinizi periyodik olarak sağlamanıza olanak sağlar. Programın kurulumu esnasında veya sonrasında oluşabilecek her türlü ihtiyacınız anında yanıt vererek üstün hizmet kalitesi sunmaktadır.