PFDK'dan Eskişehirspor'a sosyal mesafe cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uymadığı gerekçesiyle kulüplere ceza verdi. Eskişehirspor, ayrıca İstanbulspor maçından da PFDK'ya sevk edildi.

Spor 07.07.2020 - 20:31 07.07.2020 - 20:31

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklanan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) cezaları şu şekilde:

"Eskişehirspor Kulübünün, 02.07.2020 tarihinde oynanan Cesar Grup Ümraniyespor-Eskişehirspor, TFF 1. Lig müsabakasında, futbolcularının ve yedek kulübesi ile yedek kulübesi arkasındaki tribünde yer alan mensuplarının, sosyal mesafe kuralına uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 18.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Eskişehirspor Kulübünün, mensuplarının maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 12.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Ümraniyespor'a da ceza

"Cesar Grup Ümraniyespor Kulübünün, 02.07.2020 tarihinde oynanan Cesar Grup Ümraniyespor-Eskişehirspor TFF 1. Lig müsabakasında, futbolcularının ve yedek kulübesi ile yedek kulübesi arkasındaki tribünde yer alan mensuplarının, sosyal mesafe kuralına uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 18.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Cesar Grup Ümraniyespor Kulübünün, mensuplarının maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 12.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" 

Eskişehirspor'a İstanbulspor maçından PFDK'ya sevk

"Eskişehirspor Kulübü'nün 06.07.2020 tarihinde oynanan Eskişehirspor-İstanbulspor A.Ş. TFF 1. Lig müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimat'ın 5/9 ve 6/12 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir"

İstanbulspor da PFDK'ya sevk edildi

"İstanbulspor A.Ş. Kulübü'nün 06.07.2020 tarihinde oynanan Eskişehirspor-İstanbulspor A.Ş. TFF 1. Lig müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimat'ın 5/9 ve 6/12 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Yorumlar (1)
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa