Süleyman Reyhan, “Hatipoğlu’nun dünkü açıklamaları Büyükşehir Belediye Başkan adayı gibi yorumlandı, Hatipoğlu AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olabilir mi ve parti tabanı buna nasıl bakar” sorusuna şu yanıtı verdi;

“Olabilir, sonuçta AK Parti’mizin bir vekili oldu şu anda. Cumhurbaşkanımızın vekillerimizle ile ilgili bir kanaati olur mu olmaz mı, o manada bizim adayımız kim olursa olsun bu şehirde, Nebi Bey de buna dahil, bizim teşkilat kültürümüzde bizim bunu tabanımıza anlatmakla ilgili hiçbir sıkıntımız olmaz. Parti tabanı Nebi Bey yeni geçti partiye demez, bu görev il başkanındadır. İl başkanı, teşkilatın başı olarak biz bunu tabana rahatlıkla anlatırız, sıkıntı olmaz, öyle bir tereddüt olmaz. Bizim teşkilatımızın bu kültürü var” 

Ümit Özdağ Eskişehir adayını açıklayacak Ümit Özdağ Eskişehir adayını açıklayacak

“Büyükerşen de DSP’den seçildi CHP’ye geçti”

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun istifasını değerlendiren Reyhan, “Olumlu değerlendiriyorum, Türkiye’de ilk defa olan şeyler değil bunlar. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı da DSP’den seçilip CHP’ye geçmişti. Türkiye’de bunlar oluyor, İYİ Parti diye parti mi vardı, onlar da başka partiden transfer edildi oldu. Türkiye’de bunlarla bir sonuç elde edilmez, oradan geçti buradan geçti… Bunlar normal, her partide olabilecek şeyler. Bunlardan bir sonuç elde etme çabasına girilmemesi lazım. Nebi Bey de ifade etti, ben hizmet etmek istiyorum şehrime dedi. Bu hizmeti de AK Parti’de yapabileceğime inandım dedi. Biz de hoş geldin dedik, bizimle yol yürümeyi tercih ettiği için de kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

“81 ilde aynı anda temayül yapılacak”

Yerel seçimler öncesi belediye başkan adayı belirleme sürecini anlatan AK Parti’li Reyhan, “Şu anda müracaatlarımız başladı ve süre uzatıldı. 22 Kasım son, 26 Kasım’da da temayüller olacak. Temayüller tamamlandıktan sonra, geçen dönemde Aralık ile 15 Ocak arasında bitmişti tüm işlemler. Tahmin ediyoruz yine aynı takvim aralığında bunlar neticelenmiş olur. Tabi Büyükşehirler önce açıklanır. Büyükşehir adayı ile birlikte diğer ilçeler istişare edilir ona göre bir yol haritası belirlenir. Temayül tüm illerde aynı anda 26 Kasım 2023 Saat 10-16 arası gerçekleştirilecek” dedi.