İlçedeki kapalı pazar meydanında düzenlenen 2 bine yakın izleyicinin katıldığı kutlama konserinde Mesut Girgin, Noyan Barlas, Faik Öztürk ve gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında verdiği konserle adından sıkça bahsedilen Safiye Soyman sahne aldılar.

Kutlama konseri öncesinde konuşan Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan “102 yıl önce başta Büyük Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarının, kahraman Türk Ordusu'nun ve cesur Mahmudiye Halkının 35 günlük mücadelesi ile 18 Eylül 1921 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Kanında, karakterinde bağımsızlık ve özgürlük olan Türk Milleti tarihte olduğu gibi bugün de düşmanlardan korkmamış, korkmayacaktır. Canıyla kanıyla ne pahasına olursa olsun, bağımsızlığına kastedenlere gereken dersi vermiş, verecektir. Hayatlarını vatanımız için seve seve feda eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun” dedi.

Eskişehir milletvekili Fatih Dönmez pancar hasadı yaptı Eskişehir milletvekili Fatih Dönmez pancar hasadı yaptı

Geceye damgasını vurdu 

Mahmudiye Belediyesinin düzenlediği konserde sahneye en son çıkan sanatçı Safiye Soyman, söylemiş olduğu son günlerin en çok dinlenen şarkılarıyla izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı.
Mahmudiyelerin büyük ilgisiyle karşı karşıya kalan Soyman, gecenin soğuk havasını sesiyle ısıttı.
Mahmudiyeliler Safiye Soyman ve Faik Öztürk ile fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Safiye Soyman ve Faik Öztürk, ayrıca kendilerini Mahmudiyelerle buluşmalarında vesile olan Avrupa Birliği Platformu Başkanı Sebahattin Tetik’e de ayrıca teşekkür ettiler.