alexa

banner912

banner766

3600 ek gösterge çağrısı

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, yaptığı açıklamada, “3600 ek gösterge tüm sağlık personelini kapsamalı” dedi.

Sağlık 18.12.2018, 13:14 19.12.2018, 11:43 ABONE OL: google news
3600 ek gösterge çağrısı

Köksal, “Cumhurbaşkanımız yaklaşık bir ay önce devlet memurlarının geleceği için çok önemli olan 3600 ek gösterge için "hemşireler, öğretmenler, din görevlileri ve polisleri" kapsayacak şekilde düzenleneceğinin müjdesini verdi.  Bazı İrlandalılar ve seçim öncesi işini yapmayan keyfiyet sahibi bürokratlar yüzünden ikinci 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde sadece öğretmenlere verilecek söylemi tam bir garabettir” dedi. 

Bakanlık açıklama yapmalı: Sağlık Bakanlığı’nın çok acil bir açıklama yapmak zorunda olduğunu kaydeden Köksal, “Bakanlık olarak sürekli bina, yeni sağlık tesisleri açılırken personel azlığı, iş yükünün her geçen gün artması birde savunulmayan haklar çalışanların motivasyonunu bozmakta iş huzurunu bozmaktadır. Sağlıkta dönüşümün mimarları, kahramanları sağlık çalışanları mutsuz. Halk memnuniyeti yüzde 35'lerden yüzde 85'lere yükselten gece gündüz demeden ailesinden çocuğundan eşinden feragat ederek 7 gün 24 saat çalışan sağlık personelinin özveri ile çalışmasının sebebidir. Sağlık personeli memnuniyet oranları yüzde 72'lerden yüzde 35'lere düşmüştür. Meslek grubu olarak tükenmişlik sendromunun en yüksek olduğu meslek grubudur. Bakanlığın bu duruma acil müdahale etmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

Büyüyen Türkiye’den payımızı isiyoruz: Sağlık çalışanlarının çeşitli alanlarda hizmet verdiğini vurgulayqn Köksal, “Değerli üyelerimiz Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler tek tip meslek grubudur. Ancak sağlık çalışanları arasında ebe, hemşire, att labarant, radyoloji teknisyenleri, memur, veri hazırlama, tıbbi sekreter derken sağlık bakanlığında 60'a yakın meslek grubu ve her meslek grubununda ayrı çalışma şartları ve ayrı hakları mevcuttur. Seçim öncesi tüm meslek gruplarını ayırt etmeden kapsayıcı bir şekilde 3600 ek gösterge düzenlemesi acilen hayata geçirilmelidir. Gece gündüz demeden vedakarca hizmet eden sağlık çalışanları büyüyen Türkiye'den payını istiyor. Sağlık bürokratları biran önce başta 3600 ek gösterge, döner sermaye ve tüm çalışanları kapsayan yıpranma payı olmak üzere sağlık personelinin beklediği özlük ve sosyal hakları için gerekli düzenlemeleri hayata geçirmelidir” diye konuştu. 

Yorumlar (1)
ahmet yurduseven 2 yıl önce
baskanimizin aciklamasi cok isabetli olmus.benim siyasetcilere laf soylemeye totom yemiyor birokratlar a atayim sicu gibi
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@