KENT KONSEYİ UYARDI: MASKE TAKARAK KORUNUN

Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu adına konuşma yapan Başkan Sadife Aşıcıel, insanların toplu olarak bulundukları yerlerin salgın hastalıkların yayılmasında önemli rolü olduğunu söyleyerek korumak ve korunmak için maske kullanılması gerektiğini söyledi.

KENT KONSEYİ UYARDI: MASKE TAKARAK KORUNUN

Sıcaksular’da Kent Konseyi ek binası önünde açıklama yapan Aşıcıel, “Gripli, veremli, mantarlı, öksüren, burnu akan, elinde ve üstünde milyarlarca bakteri, virüs taşıyan binlerce insanın bindiği toplu ulaşım araçları, alışveriş merkezleri ve okullar organizmaların en kolay bulaşabildiği ve etkili olduğu yerlerdir. Bu ortamda bulunan herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır” dedi.

Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubunun Eskişehir’de yaşayan herkesin maske takmayı alışkanlık haline getirdiğine görene kadar kampanya yapacaklarını dile getiren Aşıcıel, “Uzmanlar, bulaşıcı hastalığı olan kişilerle 1 metre mesafeden yakın temas kurulacağı zaman mutlaka maske takılmasını öneriyor. Tüm dünyada bilinen bir gerçek şudur ki; salgın hastalıkların yayılmasını önlemenin en kestirme ve kesin yolu maske takmaktır. Ayrıca toplu taşıma araçları, çağımızın en önemli ulaşım yollarından biridir. Fakat ulaşım kolaylığı ve rahatlığının yanı sıra özellikle kış aylarında, bir takım hastalıkların bulaşmasını kolaylaştırırken, salgınların da yayılmasında önemli kaynakların başında gelmektedir” dedi.  Büyükşehir Belediyesinin tramvayların temizliğine önem verdiği için teşekkür eden Aşıcıel, vatandaşlarında maske takması konusunda hassasiyet göstermesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER