banner863

banner766

Köksal'dan sağlık çalışanlarına müjde

Sağlık çalışanına şiddet uygulayan "kasten yaralama" suçuyla yargılanacak. Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, kanun hakkında uzun zamandır uğraş verdiklerini ifade ederek, “İnşallah bu teklif yasalaşacak ve sağlık çalışanlarına şiddet son bulacak” dedi.

Sağlık 30.10.2018, 15:24 01.11.2018, 00:13
Köksal'dan sağlık çalışanlarına müjde

AK Parti, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemenin bulunduğu kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.  Teklife göre sağlık çalışanına şiddet uygulayan "kasten yaralama" suçuyla yargılanacak. Teklif 43 maddeden oluşuyor ve Perşembe Günü komisyonda görüşülmesi bekleniyor. Kanun teklifinin yasalaşması halinde sağlık kurumlarında şiddet uygulayanlar serbest bırakılmayacak ve kasten yaralama suçlarından işlem görecek. 

Uzun zamandır uğraşıyoruz

Kanun teklifini değerlendiren Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Uzun zamandır uğraş verdiğimiz bir konu. Sağlık çalışanlarına şiddet kabul edilemez. Bu çerçevede saldırıda bulunup aynı dakikada serbest kalan uygulamalar ve caydırıcı olmayan cezalar bitecek ve önüne geçilmiş olacak” dedi.

Sağlık güvenceleri 1 yıl alınmalı

İkinci bir tekliflerinin olduğunun altını çizen Köksal, “İkinci teklifimiz de şiddete başvuranların sağlık güvencesi bir yıl süre ile askıya alınmasıdır. Son zamanlarda artan sağlık çalışanlarına şiddetin bu uygulamalarla giderileceğini düşünmekteyiz” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:18
Güneş 07:46
Öğle 12:50
İkindi 15:21
Akşam 17:44
Yatsı 19:06
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@