AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir televizyon programında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı överken tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

Erdoğan’ın ‘dünya lideri’ olduğunu savunan Yediyıldız, "Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Yediyıldız, Ordu’da yerel TV52 televizyonunda 'Gündem' programında sunucu Samet Yaşaryıldız'ın sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programda ilginç açıklamalar yapan Yediyıldız'ın, sunucu Yaşaryıldız'ın "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna verdiği yanıt dikkat çekti.

"Tayyip ağabeyi sırtımızda taşımamız lazım" 

Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu söyleyen Yediyıldız, "Tayyip ağabey Türkiye'nin başında, partimizin başında, dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz" diye konuştu.

Yediyıldız, şöyle devam etti:

"Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım."

Burhan Sakallı'dan Erdoğan'ı överken dozu kaçıran AK Parti'li Yediyıldız'a tepki

Eski Odunpazarı Belediye Başkanı ve AK Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı, sosyal medya hesabından, Erdoğan’a övgüler dizerken işin dozunu kaçıran AK Parti Ordu Milletvekili Yediyıldız'a tepki gösterdi.

Sakallı "Sayın Miletvekilim Şenel Yediyıldız. Bir milletvekiline düşen genel başkanının yükünü artırmak değil yükünü azaltmaktır. Halkının, hemşehrilerinin; şehrinin ülkesinin sorunlarına sahip çıkmak, yasamaya katkı sunmaktır. Ölçüsüz ve kabul edilemez iltifatlar değil. Yapmayın bunu" dedi.