Eskişehirspor’un geleceği için önemli bir yere sahip olan Fabrika Futbol Gelişim Akademisi’nde yeni dönem başladı. Akademide altyapı antrenörü olarak görev yapan Fatih Yabaş, sorumlu antrenör oldu. 

Siyah kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Eskişehirspor Fabrika Futbol Gelişim Akademisi, Eskişehirspor'un geleceğini parlak günlere taşıma amacıyla geliştirilmiş bir proje olarak, okul bünyemizdeki çocuklarımızın altyapıdaki profesyonel antrenörlerimiz tarafından gözlemlendiği bir sisteme sahiptir. Bu sayede yetenekli çocuklar altyapı takımımıza kazandırılır ve Eskişehirspor'un A takımı için potansiyel aday sporcular haline gelirler. Bu bağlamda geçtiğimiz sezon Eskişehirspor U13 takımını şampiyonluk yapma başarısını göstermiş olan altyapı antrenörlerimizden Fatih Yabaş, Fabrika Futbol Gelişim Akademisi sorumlu antrenör olarak göreve getirilmiştir.

Okulumuz bünyesinde görev yapan diğer antrenörlerimiz Beyza Dörtelma, Selen Toğral, İrem Yeşilyurt ve Kadın Futbol Gelişim Departmanı'ndan Esin Demirtürk ve Pınar Koca, Fabrika Futbol Okullarımızdaki yaş gruplarına göre koordineli çalışarak profesyonel futbol eğitimi, teorik bilgi, kişisel gelişim, fiziksel gelişim, sosyal beceriler ve yarışmacı gruplara hazırlık süreçlerini destekliyor. 

Kulüp Başkanımız Erkan Koca, Fabrika Futbol Gelişim Akademisi Sorumlu As Başkanı Tamer Yavuz başta olmak üzere Eskişehirspor yönetim kurulu üyeleri, bu süreci yakından takip etmekte ve geleceğe yönelik desteklerini taahhüt etmektedirler. Yeni oluşum sürecinde, tüm Eskişehir'deki gençleri Eskişehirspor Futbol Fabrika Akademi Okullarına davet etmekte ve katılımlarını beklemekteyiz” 

İşte Milli Takım’ın EURO 2024’teki rakipleri İşte Milli Takım’ın EURO 2024’teki rakipleri

Fatih Yabaş da yeni göreve getirilmesi sonrası yaptığı açıklamada “Eskişehirspor'un en iyi üst liglere, Eskişehir’in gençlerinin getireceğini biliyorum. Öncesi de böyleydi, sonrası da böyle olacak. Sadece yetenekli değil, çalışkan ve bu şehrinin takımı için her şeyi yapacak gençlerimiz olacağına eminiz. Bu sebeple şehrinin takımı Eskişehirspor ile futbola dön diyoruz” diye konuştu.

sampiyon-hocaya-eskisehirspor-fabrikasinda-yeni-gorev-detay