alexa

banner766

13 okuldan ortak Yunus Emre sergisi

Odunpazarı'nda 13 ilkokulun birlikte düzenlediği “Hayalimdeki Yunus Emre” adlı resim sergisi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde törenle açıldı.

Sanat 11.05.2019, 15:56 ABONE OL: google news
13 okuldan ortak Yunus Emre sergisi

Her okuldan 5 er eser olmak üzere toplam 65 eser, resim sergisinde sergilendi. Davetliler ve sanatseverler, sergiye yoğun ilgi göstererek sergi beğeni topladı. Törene; Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Topal, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar. 

Yunus Emre Eğitim Bölgesi adına törenin açılış konuşmasını yapan Eğitim Bölgesi Koordinatör Müdürü 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu Müdürü Nurettin Ateş, ‘’Bizler Yunus Emre Eğitim Bölgesi okulları olarak; Yunus Emre’yi tüm öğrencilerimizle birlikte derslerimizde işledik. Öğrenilenlerden yola çıkılarak, öğrencilerimizin ‘’Hayalindeki Yunus Emre’yi resimlerine yansıtmalarını istedik. Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftasında; okullarımızda resim yarışmaları düzenledik. Her okuldan 5 eser seçerek öğrencilerimizi okullarında ödüllendirdik. Biz öğretmenler olarak; Eskişehir’in değerli kişiliği, Yunus Emre’yi örnek alarak, gönül kırmayan, gönüller yapan, sevgiyi, hoşgörüyü karakter haline getirmiş nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz’’ dedi ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. 

Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin de yaptığı konuşmasında, “Tevazu, hoşgörü, sevginin timsali, Eskişehir’in değeri Yunus Emre’yi; Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası’nda, Yunus Emre Eğitim Bölgesi olarak, anmak ve öğrencilere Yunus Emre’yi öğretmek ve sevdirmek çok önemlidir. Resim sergisi, Yunus Emre’yi sevmek ve öğrenmek açısından geniş kapsamlı hazırlanmış. Bu resim sergisinde, emeği geçen herkesi tebrik ederim ve kutlarım’’ diye ifade etti. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@