Ayakta alkışlandılar

“İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası”nın düzenlediği 200 öğrenciden oluşan Yeni Yıl Konseri, müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

Ayakta alkışlandılar

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Tepebaşı Belediyesi Meclis üyelerinin de katılım gösterdiği konser Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Orkestra şefliğini Can Gencer’in, koro şefliğini ise Derya İnanç’ın yaptığı konser, orkestra öğrencilerinden Melisa Yurtseven’in bestelediği Inspration isimli şarkı ile başlarken; daha sonra Do Re Mi, Hayat Sevince Güzel, Jingle Bells, Allegro, Old MacDonald, Petite Tango, Happy Blues, Chamambo ve Türk Marşı gibi eserler de beğeni topladı. Konserde ayrıca Derya İnanç’ın bestelediği “Hayat Tepebaşı’nda” isimli marş da seyircilerden uzun süre alkış aldı. İki Elin Sesi Var Çocuk Korosu, Fevzi Çakmak Yaylı Çalgılar Orkestrası ve Ulvi Cemal Erkin&Cemal Reşit Rey Orkestrası olarak bölümler halinde performanslar sergileyen orkestra, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

“Hiçbirini birbirinden ayırmadık”: Konser sonunda sahneye çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, orkestrada yer alan çocukların velilerine seslenerek, “Siz bize toprağı verdiniz, biz o toprağı ektik, biçtik, tohum ektik ve işte bu günlere geldik. Bakın, Venezuela dışında dünyada böyle bir senfoni ya da koro var, kıymetini çok iyi bilin. 2015’te, 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi’nde, 40 çocuk ve 40 kemanla yola çıktık. Bugün merkezde 550 çocuğumuzla çalışıyoruz. Hiçbiri ne yetenek sınavından ne de başka bir şeyden geçti. Sen yapamazsın, sen zenginsin, sen fakirsin denmedi, herkes alındı. Çünkü burada önemli olan bu ekibi bir araya getirmekti” dedi. 
 

banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508