'Bir Zamanlar Kardeştik' çıktı

Yıkık İmparatorluğun Yitik Çocukları-Kanal kitabının yazarı İlhan Şahin, ikinci eseri “Bir Zamanlar Kardeştik” ile okurlarıyla buluştu.

'Bir Zamanlar Kardeştik' çıktı

Şahin, Yıkık İmparatorluğun Yitik Çocukları-Kanal ile Birinci Dünya Savaşı'nda hiç bilmedikleri topraklara "Vatan" diye sahip çıkan Mehmetçiğin romanı ile yüz yıldır unuttuğumuz hatırlamadığımız ya da hatırlamak istemediğimiz, başkalarının topraklarında bırakıp geldiğimiz ve bir daha da aramadığımız bizim çocuklarımızın tarihe baş kaldırışını anlatmıştı. Yazar, ‘Bir Zamanlar Kardeştik’ Romanı ile ise tarihe tanıklık etme fırsatı veriyor ve kitabın geleceğe bakış açısını değiştireceğine inanıyor. Tam 5 bin sayfalık arşiv taraması ile romanını hazırladığını belirten Şahin, “Tarihi Belgesel Roman, ‘Bir Zamanlar Kardeştik’ ile yazılarıma devam ediyorum. Türkler ve Ermeniler tam yedi asır boyunca aynı coğrafyada kardeşçe yaşadılar. Ermeniler, Türkler’i kendi dindaşlarına karşı koruyucu kabul ettiler. Türkler’de Ermenileri hiçbir zaman azınlık gibi görmedi. Onları devletin en üst kademelerinde güzel görevlere getirdiler, bununla da yetinmeyip, onlara “Sadık Millet” ismini verdiler. Peki, ne oldu da asırlarca kardeşçe yaşayan bu iki milletin arasına nifak girdi? Ermeniler binlerce kilometre uzaktaki emperyalist devletlerin ilgisine neden mazhar oldular? Neden, asırlardır devam eden kardeşliğimiz “Kan Davasına” dönüştü? Neden, bereketli Anadolu topraklarını alın terleri yerine Türklerin ve Ermenilerin kanları suladı? Elinizdeki eser bu sorulara ve daha fazlasına cevap verecek. Zamanın tanıklarının anlatımları, binlerce kaynaktan elde edilen bilgilerle birleştirilerek elinizden bırakamayacağınız bir romana dönüştürüldü” ifadeleri ile eserini okumaya davet ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 14:21
banner544
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tuğra Çetin
Ahmet Tuğra Çetin - 9 ay Önce

İlk kitabı tesadüf okudum. Bu kadar sade ve akıcı bir dil son zamanlarda okumamıştım. Yenisini merakla bekliyordum. Haberiniz için teşekkür ederim

Özgür Kılıç
Özgür Kılıç - 9 ay Önce

Adam yitik bir hazine tebrikler.

Feride Taşdan
Feride Taşdan - 9 ay Önce

Hem tarihi öğreniyorsunuz hem de roman okumanın keyfine varıyorsunuz. İlhan Şahin bence bir dahi...

Canan Arslan
Canan Arslan - 9 ay Önce

eskişehireksprese bizi kültür sanat konusunda bilgilendirdiği için teşekkür ederim. Kaç aydır bu kitabı bekliyordum. Kalemine sağlık ilhan şahin.

SIRADAKİ HABER

banner507

banner508