alexa

banner912

banner766

Büyükerşen yönetmen ve senaristlerle bir araya geldi

Kadınlara yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz hizmetler ile Türkiye’de örnek gösterilen yerel yönetimlerden biri olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kadınların yaşadıklarını ve hayal ettiklerini özgürce ifade edebilecekleri yeni bir alan oluşturmak amacıyla önemli bir projeye imza attı. Açılış töreni dijital olarak gerçekleştirilen Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve sinema sektörünün birbirinden değerli isimleri bir araya geldi.

Sanat 09.03.2021, 14:32 ABONE OL: google news
Büyükerşen yönetmen ve senaristlerle bir araya geldi

Kadınların eşit haklara sahip olması ve aktif olarak hayatın her alanında yer alabilmesi için çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu vizyonla ulusal çapta önemli bir projeye daha imza attı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılış töreni dijital olarak gerçekleştirilen Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile sinema sektörünün birbirinden değerli isimleri bir araya geldi. Böylesine özel bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yazar ve Senarist Gaye Boralıoğlu, Yönetmen Ezel Akay, Oyuncu Şenay Gürler, Yapımcı Bulut Reyhanoğlu ve Akademisyen Prof. Dr. Zeynep Direk, sinema sektöründeki eril yapının ortadan kaldırılması ve kadın yönetmenlerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen bu yarışma dolayısıyla Başkan Büyükerşen ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

2021 yılı için ‘Kadın Olmak’ teması belirlenen yarışmaya jenerik de dahil olmak üzere 20 dakikayı geçmeyen kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon türlerinde filmler kisafilm.eskisehir.bel.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. 16 Temmuz tarihine kadar başvuruların devam edeceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 27 Ağustos tarihinde finale kalan eserlerin açıklanacağını, 18 Eylül’de ise ödüllerin sahiplerini bulacağını ve birinciye 15 Bin TL, ikinciye 10 Bin TL, üçüncüye ise 5 Bin TL ödül verileceğini belirttiler.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Nisan 2021
İmsak 04:39
Güneş 06:09
Öğle 13:02
İkindi 16:46
Akşam 19:46
Yatsı 21:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@