alexa

banner912

banner766

Büyükşehir kadın yazarlar yetiştiriyor

Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak verdiği kurslar ile her alanda kadınları güçlendirmeye devam ediyor. ‘Eskişehir’de Kadın Yazar Olmak’ temasıyla düzenlenen ve birbirinden başarılı yazar adaylarının katıldığı yaratıcı yazarlık atölyesinin katılımcıları sertifikalarını alarak yazarlığa ilk adımlarını attı.

Sanat 21.11.2018, 12:10 ABONE OL: google news
Büyükşehir kadın yazarlar yetiştiriyor

Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından 5 Kasım - 20 Kasım tarihleri arasında Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde düzenlenen “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” çalışmaları sona erdi.

“Eskişehir’de Kadın Yazar Olmak” teması ile başarılı Yazar Nilay Yılmaz tarafından verilen eğitim çalışmalarına katılan kadınlar Eskişehir’in simgeleri üzerine tematik öykü yazım çalışmalar gerçekleştirdi. Eğitimin son gününde katılım belgelerini Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın Kaynak’tan alan katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir fırsatı kendilerine sundukları için teşekkür etti. 

Katılımcıları tebrik eden Yazar Nilay Yılmaz ise birçok şehirde bu tür atölyelerin büyük ücretler ile verdiğini ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kadın çalışmalarına verdiği destek sebebiyle Eskişehirlilerin çok şanslı olduğunu ifade etti. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@