alexa

banner912

banner766

Eskişehirlilerin '7 güne 7 ayrı renk' ilgisi

Türkiye'nin dört bir yanında açtığı sergiler ile kültür sanata büyük katkı sunan Prof. Mustafa Pilevneli, Eskişehir'in tematik parklarından biri olan Kentpark'a sıra dışı bir eser kazandırdı. '7 Güne 7 Ayrı Renk' ismini verdiği çalışma Eskişehirliler başta olmak üzere şehri ziyarete gelen misafirlerin de dikkatini çekiyor.

Sanat 24.10.2020, 13:02 ABONE OL: google news
Eskişehirlilerin '7 güne 7 ayrı renk' ilgisi

Büyükşehir Belediyesi'nin 'Şehir Estetiktir' anlayışı ile şehrin dört bir yanına kazandırdığı sanat eserlerine bir yenisi daha eklendi. Şehrin önemli ziyaret noktalarından biri olan Kentpark'ta Prof. Mustafa Pilevneli tarafından alüminyum eloksal ve fırın boya ile hazırlanmış eser, parkı ziyarete gelen vatandaşların da ilgisini çekiyor.

Böyle bir eserin çağdaş bir kent olan Eskişehir'de bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Mustafa Pilevneli "2017 yılında Eskişehir'de açmış olduğum sergide resimlerimin yanında yıllar önce yapmış olduğum renkli alüminyum rölyefim Sayın Yılmaz Büyükerşen'in dikkatini çekmiş ve o gün böyle bir fikir ortaya çıkmıştı. Eseri yeni bir teknik ile eloksal ve fırın boyayı birleştirerek ortaya çıkardık. Büyükşehir Belediyemizin Park ve Bahçeler Dairesi'ndeki birbirinden başarılı personelinin de destekleri ile Kentpark'a 7 Güne 7 Renk eserini kazandırdık. Plastik sanatların halkımızla bütünleşmesinde örnek teşkil eden eserler ile şehrin kültür seviyesini yükselten Sayın Yılmaz Büyükerşen'e bana böyle bir imkan sağladığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Eskişehir'in adeta bir açık hava müzesi olduğunu belirten Kentpark ziyaretçileri ise sanata ve sanatçıya destek veren Başkan Büyükerşen'e böyle bir eseri Eskişehir'e kazandırdığı için teşekkür ettiler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@