alexa

banner912

banner766

ODUNPAZARI FESTİVALE DOYACAK

Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan ve birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı, eşsiz sanat eserlerinin üretildiği ulusal ve uluslararası festivaller bu yıl da adından söz ettirecek.

Sanat 04.04.2019, 14:15 ABONE OL: google news
ODUNPAZARI FESTİVALE DOYACAK

Odunpazarı Belediyesi bu yılda birbirinden eşsiz 5 adet  ulusal uluslararası festivale imza atacak. Bu festivallerden ilki Uluslararası Ahşap Heykel Festivali olurken, bu festivali Lületaşı Festivali, Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı ve Uluslararası Cam Festivali ve izleyecek.

AHŞABIN SESİ ODUNPAZARI’NDA YÜKSELDİ: Odunpazarı Belediyesi, daha önce Wood is Good- Ağaç Güzeldir, Wood Hands-Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor ve The Voice Of The Wood-Ahşabın Sesi sloganı ile gerçekleştirdiği Uluslararası Ahşap Heykel Festivali düzenleyecek. Birbirinden güzel ahşap eserlerin ortaya çıkacağı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali 17-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçeklecek. Odunpazarı Belediyesi, 2018 yılında festivallerine bir yenisini daha ekleyerek Beyaz altın olarak bilinen ‘Lületaşı’nın ulusal ve uluslararası mecrada tanınırlığını artırmak için Lületaşı Festivali düzenledi. ‘Lületaşı’nın ulusal ve uluslararası mecrada tanınırlığını artırmak amacıyla düzenlenen Lületaşı Festivali bu yıl 4-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 

ŞEHRİN ATEŞİ: Odunpazarı Belediyesi’nin imza attığı bir diğer uluslararası etkinlik ise Şehrin Ateşi sloganı ile düzenlenen Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı. Bu sene 5’incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı 21-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda yapılacak. 

CAMIN KALBİ ODUNPAZARI: Odunpazarı Belediyesi 2019 yılındaki festivaller kapsamında son olarak Uluslararası Cam Festivali düzenleyecek. Uluslararası alanda ün yapmış cam sanatçıları ile Türk cam sanatçılarının katılacağı Uluslararası Cam Festivali, 25-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Odunpazarı Sıcak Cam Atölyesinde gerçekleştirilecek. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@