Büyükşehir Belediyesi, gelenekselleştirdiği “Açık Hava Sinema Geceleri” ile sinema salonlarının bulunmadığı 12 kırsal ilçede film gösterimleri gerçekleştirmeye devam ediyor. "Aykut Enişte 2" adlı filmin ilçe meydanlarında vatandaşlarla buluşturulduğu etkinliğin gösterimi Günyüzü, Mihalıççık, Alpu, İnönü, Seyitgazi, Beylikova, Çifteler, Mahmudiye’den sonra Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde gerçekleştirildi.

İlçe sakinleri Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçe meydanlarında yapılan açık hava sinema geceleri için bir araya gelirken, Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından izleyicilere gazoz ve mısır ücretsiz olarak ikram edildi. Her yaştan vatandaşın büyük ilgi gösterdiği gösterimlerde vatandaşlar keyifli bir akşam yaşadı.

Açık Hava Sineması etkinliği için Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden vatandaşlar, “İlçelerde böyle güzel etkinliklerin olması çok önemli. İlçelerimizde sinema salonları olmadığı için ailece, sevdiklerimizle birlikte film izleme imkanı bulamıyorduk. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bu güzel düşüncesi için çok teşekkür ederiz. Çok keyifli çok güzel bir akşam yaşadık. Tüm emeği geçenleri kutlarız” dediler.

Açık Hava Sinema Geceleri, 11 Ağustos’ta Han ilçesinde yapılacak son gösterimle tamamlanacak.