Üretimin artmasını istediğini ve emeğin, alın terinin her zaman karşılığı verilmesi gerektiğini düşünen Mustafa Sarıgül, “Akkışlar fabrikasındaki işçi arkadaşımızın bir çalışması var. Akkışlar fabrikası işçisi ve işveren arasındaki problem inşallah bir an önce çözülür. Eskişehir Ticaret Odası Başkanımızdan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çok değerli Yılmaz Büyükerşen hocamdan ve valimizden de ricamız arabulucu olarak işçi arkadaşlarımızla işveren arasındaki problemin çözülmesini arzu ediyorum.” dedi.

“Öğrenci mutlu olursa şehir de mutlu olur”

Eskişehir kenti ülkemize örnek kentlerden bir tanesi olduğunu düşünen ve bütün belediye başkanlarının gelip Eskişehir’i gezmesi gerektiğini anlatan Sarıgül, şunları kaydetti;

“Eskişehir aynı zamanda öğrenci kenti. Buradaki yurt sorununun çözülmesini arzu ediyorum. 1 buçuk ay sonra üniversitelerine gelecek evlatlarımızın yurt sorunu ile karşı karşıya kalmaması için bakanlığın mevcut otellerden de destek alarak bu sorunu çözmeleri lazım. Çünkü bir ülkenin büyümesi ve gelişmesi gençlerin mutluluğundan geçiyor. Kredi Yurtlar Kurumunun adının da ‘öğrenci ağırlama merkezi’ olarak değişmesini arzu ediyorum.”

“KPSS mülakatları kaldırılmalı”

KPSS mülakatlarının kaldırılması gerektiğini ifade eden Sarıgül, “KPSS’ye hazırlanan evlatlar bu sene büyük bir hayal kırklığına uğradılar. KPSS imtihanın iptal edilmesi doğru olmuştur fakat bir an önce tekrar yapılması gerekiyor. İmtihan sorasında da kaç puan alırlarsa o puanla kamu kuruluşlarına yerleştirilmelidir. KPSS’den sonra yapılan mülakatları kesinlikle kaldırmalılar.” diye belirtti.

“TDP sağı ve solu birleştiren bir partidir”

Türkiye Değişim Partisi 26 eylülde büyük kurultayını yaparak seçime girme yetkisini aldığını dile getiren Sarıgül, “Türkiye’nin 69 ilinde teşkilatlarımız yapıldı. Büyük kurultayı yaparak seçime girme yetkisini aldık. Türkiye Değişim Partisi dipten gelen bir dalga, gökyüzünde parlayan bir yıldız. Eskişehir’de de teşkilatlandırma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor, 5 tane müracaat var. Türkiye Değişim Partisi sağ ya da sol bir parti değildir, sağı ve solu birleştiren bir partidir.” dedi.

“Sayın Mehmet Ali Çelebi Cumhuriyet Halk Partisinden seçilmiştir, görevini orada tamamlaması gerekir. Madem ki ayrılmak istiyor o zaman mutlaka milletvekilliğinden de istifa etmelidir.” diyen Sarıgül sözlerine şöyle devam etti;

“Biz milletvekili transferini doğru bulmuyoruz. Türkiye Değişim Partisi ilkesi ve prensibi olan bir siyasi partidir. Bir siyasi partinin oyuyla seçileceksiniz sonra o partiye bu partiye gideceksiniz bu anlayış doğru değil. Ama bu da gösteriyor ki emek harcamayanları milletvekili yaparsanız sonuç bu olur.”