AK Parti’nin Tepebaşı eski Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu, Yeniden Refah Partisi rozeti takarak, yeniden Tepebaşı Belediyesi Başkanlığına talip olmuştu. Geçen süreçte Sarıoğlu’na bazı partilerler tarafından partiye dön çağrısı yapılıyor. 

Adaylık açıklaması sonrası yaşananları anlatan Sarıoğlu, “Arkadaşlarım tavsiye niteliğinde gelip, ‘sen eskiden AK Parti’nin belediye başkanıydın, neden başka partiye geçtin, bizim partide kal’ gibi tavsiyeler geliyor. Ben bir defa karar verdim ve şuan Yeniden Refah Partisi’nin Tepebaşı adayıyım. Bu durum genel merkez tarafından değiştirilmediği sürece herhangi bir değişiklik söz konusu değil” dedi.

Eskişehir’deki müze TÜGVA Kıraathanesi’ne dönüştü Eskişehir’deki müze TÜGVA Kıraathanesi’ne dönüştü

Vali beyin etkisi oldu

Sarıoğlu neden Yeniden Refah Partisi’ne geçtiğini ise şu sözlerle açıkladı, “Ben aslında 15 yıldan beri siyasetten elimi eteğimi çekmiştim. Hiçbir düşüncem söz konusu değildi. Fakat Vali Kadir Çalışıcı Yeniden Refah Partisi’nden aday olunca beni o aradı, ‘Gel sen de Tepebaşı’ndan aday ol, birlikte yürütelim’ dedi o şekilde gündemime aldım ve aday oldum. Açıkcası Vali bey bu konuda etkili oldu”

Kökenleri belli olan bazılarının kırdığı insanlar var 

AK Parti’den bazı insanların kırgınlık yarattığını ifade eden Sarıoğlu, “AK Parti’den belli insanlar Eskişehir’deki siyaseti, AK Parti siyasetini maalesef çok olumsuz etkiledi, sadece benim için değil, ama yeni gelen bir yönetim var ve iddiaları şu, ‘biz 2002 ruhuna geri döndük, eski yönetimlerle alakamız yok, ben bunu saygı ve sevinçle karşılıyorum. İnşallah öyledir, çok kibar nazik bir il başkanı var. Geçmiş dönemdeki kırgınlıkları ortadan kaldırmak için çabalıyor gerçekten ve samimi olduğuna da inanıyorum. Dolayısıyla AK Parti’ye kırgınlıktan daha çok belli insanların, kökenleri belli olan bazı insanların kırdığı bazı insanlar var Eskişehir’de” şeklinde konuştu. 

Bu saatten sonra olmaz

Sarıoğlu yeni oluşturulan AK Parti yönetim tarafından teklif gelmesi durumunda  da cevabının hayır olacağını belirterek, “Bu saatten sonra hayır önceden olsaydı belki düşünülebilirdi. Artık her şey açıklanmış karara bağlanmış. Bu şartlarda herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Kesin kabul ederdim demiyorum ama önceden olsa düşenebilirdim. Artık çok geç bu saatten sonra mümkün değil tabi” dedi.