Bu haftaki konserde usta orkestra şefi Rengim Gökmen yönetiminde Türk keman virtüözü Cihat Aşkın ve başarılı akademisyen piyanist Deniz Kuvandık solist olarak sahnede ağırlandı.

Türk besteci Hasan Niyazi Tura’nın piyano, keman ve yaylı orkestrası için bestelediği Konçertango eserini solistler ve orkestra ustalıkla seslendirdi. Bir Latin Amerika dansı olan tango ile klasik müzik formu olan konçertonun birleştirilmesiyle yazılmış dünyada eşi benzeri olmayan bu eseri, müzikseverler büyük bir beğeniyle dinledi. Bu eserden sonra iki romantik dönem bestecisi; J.Brahms’ın Haydn’ın “Bir Teması Üzerine Çeşitlemeler ve F.Liszt’in Prelüdler’i” Senfoni Orkestrası tarafından başarıyla icra edildi.

Yılmaz Hoca'dan geleceğin yıldızlarına tam not Yılmaz Hoca'dan geleceğin yıldızlarına tam not

Konser sonunda sahneye çıkarak konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen solistlere, orkestra şefine ve orkestraya teşekkür plaketleri verdi. Konser müzikseverlerin uzun ve coşkulu alkışlarıyla sona erdi.

Gelecek programda 9 Mayıs 2023 tarihinde Yunus Emre Anma Konseri verilecek. Senfoni Orkestrası’yla birlikte Ankara Devlet Opera Balesi sanatçılarının da katılımıyla gerçekleşecek konserin, orkestra şefliğini Eray İnal, rejisörlüğünü ise Murat Atak yapacak.

Konser Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde müzikseverlerin beğenisine sunulacak.