Sevgiliye çiçek almak, onu önemsediğinizi göstermenin en güzel yollarından biridir. Doğum günlerinde, yıl dönümlerinde ve özel günlerde, hayat arkadaşınıza jest yapabilirsiniz. Sadece özel günlerde değil, diğer zamanlarda da mis kokulu cıvıl cıvıl çiçekler alarak sevdiğinizle aranızdaki duygusal bağı güçlendirebilirsiniz. İşte sizin için birkaç öneri:

●    Gül: Hiç şüphesiz ki sevgiliye çiçek denildiğinde akla ilk gelen çiçek türü güldür. Özellikle kırmızı gül, tutkuyu temsil etmesinden ötürü, çok sevilir.
●    Orkide: Tıpkı sevgiliniz gibi, zarafeti sembolize eden orkideler, gösterişli çiçekleriyle en sık tercih edilen çiçek türlerinin başında gelir.
●    Mimoza: Sarı renkli küçük ve sık açan çiçekleriyle en canlı süs bitkileri arasındadır. Partnerinize mimoza çiçeği alarak ilişkinizi renklendirebilirsiniz.
●    Şakayık: Şefkati sembolize eden Şakayık, gülü andıran mis kokulu iri çiçekleriyle dikkat çeker. Sevgiliye çiçek olarak şakayık hediye edebilir ve ona duyduğunuz şefkati gösterebilirsiniz.
●    Lale: Anadolu topraklarında yetişen en eski çiçeklerden biri laledir. Tıpkı lalenin bu topraklarda yıllarca varlığını sürdürdüğü gibi, siz de sevdiğinize uzun bir ilişki yaşama mesajı vermek için seçiminizi laleden yana yapabilirsiniz.
●    Sümbül: Pembe, beyaz, sarı, turuncu ve mor renklerde açan sümbül çiçeği, yeniden doğuşu simgeler. Partnerinize, birlikte yeniden doğmak istiyorsanız, sümbül size en uygun çiçek seçimi olacaktır.
●    Papatya: Beyaz ve sarı çiçekler açan papatya, sevgiliye çiçek almak isteyenlerin aklına gelen ilk çiçek türlerindendir. Saflığı ve temizliği simgeleyen bu çiçeği sevdiğinize alarak huzurlu ve kötülüklerden uzak bir ilişki yaşama arzunuzu gösterebilirsiniz.

400 binden fazla çiçek türü arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Sevgiliye almak için en çok tercih edilen çiçek türlerini incelemeniz, size yardımcı olabilir. Ribbon Flowers ise sizin için capcanlı ve rengarenk çiçekleri Sevgiliye Çiçek listesinde bir araya getirdi. Web sitesini ziyaret ederek buketleri, vazo ve kutu çiçekleri hemen inceleyebilirsiniz. 

Sevgiliye Alınacak Çiçek Nasıl Olmalıdır?

Sevgiliye çiçek almadan önce, çiçeğin görselinin sevdiğinize gösterdiğiniz değeri ortaya koyduğundan emin olun. Hediyenin taşıdığı anlama ve bütçenize göre minimal, deluxe ve luxury çiçekler tercih edebilirsiniz.

●    Kişiye özel dizayn türleri seçerek sevgilinizin adını çiçeğin vazosuna yazdırabilirsiniz. Partneriniz, hediyenin daha özenerek seçildiğini görerek kendini daha değerli hissedecektir.
●    “İçimden geldi” çiçeği alacaksanız, minimal çiçek dizaynlarını tercih edebilirsiniz. 
●    1001 kırmızı gülden oluşan kocaman kalp heykel çiçeğin önünde, sevgilinize evlilik teklifi edebilirsiniz. Sizin için çok büyük önem taşıyan özel günlerde sevgiliye çiçek almak için luxury kategorisindeki çiçekleri inceleyin.

Partnerinize verdiğiniz önemi gösterecek çiçek seçimi yaparken yukarıdaki püf noktalara dikkat edebilirsiniz. Sevgilinize aldığınız hediyenin maddi değerinin yanı sıra manevi yönüne yaptığınız yatırım, ilişkinizin seyrini değiştirebileceği için çok önemlidir. Bu nedenle hediyenizi özel kartlarla ya da kişiselleştirilmiş seçeneklerle eşsiz hale getirmeyi düşünebilirsiniz.

Sevgiliye Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Sevgiliye çiçek alırken 3 noktaya dikkat etmeniz, en doğru seçimi yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır:

●    Sevgilinizi iyi bir şekilde tanıdığınızı ona hissettirin. Sevdiğinize onun için bir anlam taşıyan, sevdiği bir çiçeği hediye etmeniz, yaptığınız jestin değerini arttıracaktır.
●    Yıl dönümleri, doğum günleri, yılbaşı gibi özel günlerde tercihinizi deluxe ve luxury çiçeklerden yana yapabilirsiniz. 
●    Partneriniz, aldığınız hediyeleri kurutsun mu, yoksa yetiştirsin mi istiyorsunuz? Sevgiliye çiçek alırken bu soruya vereceğiniz cevaba göre seçiminizi buket, vazo veya kutu çiçeğinden yana yapabilirsiniz.

Partneriniz ve ilişkiniz için özel önem taşıyan bir çiçeği, rengi veya sözcüğü hediye seçiminize mutlaka dâhil edin. Çünkü en doğru çiçek seçimi, her ilişkiye ve her sevgiliye göre değişir. Siz kendi “en doğru” seçiminizi yapabilir, sevdiğinizin yüzünü güldürerek ilişkinize mutluluk katabilirsiniz.