alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

Eskişehir'de bir mahallenin daha su sorunu çözülüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Seyitgazi 02.05.2021, 12:47 03.05.2021, 12:14 ABONE OL: google news
Eskişehir'de bir mahallenin daha su sorunu çözülüyor

ESKİ kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları, temiz ve sağlıklı suya kavuşturmak amacıyla pandemi döneminde de yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Seyitgazi ilçesi Göknebi Mahallesi’nde yapılan çalışma ile arıtılmış temiz, sağlıklı içme ve kullanma suyu hattı uzatma çalışmalarında sona gelindi. Yapılan çalışmanın tamamlanması ile mahallenin içme ve kullanma suyu sorunu çözülmüş olacak. 

Çalışmaları Göknebi Mahalle Muhtarı Osman Zeki Yıldırım ile birlikte takip eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, gerçekleştirilen faaliyetler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür etti. Tepe, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımız devam ediyor. Göknebi Mahallemiz, Seyitgazi ilçemizin 51 mahallesinden bir tanesi ve mahallemizde uzun yıllardır içme ve kullanma suyu sıkıntısı yaşanmaktaydı. Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, ESKİ ve ilgili daire başkanlıkları burada yaptıkları çalışmalar sonucunda arıtılmış suyu 3200 metreden getirdiler. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde mahallemiz, içme ve kullanma suyuna kavuşacak.  Büyükşehir ve ESKİ ekiplerinin mahallelerimizde yaptıkları tüm çalışmalar çok değerli.  Bu vesile ile başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emek veren tüm ekiplere teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu. 

Göknebi Mahallesi Muhtarı Osman Zeki Yıldırım, “Mahallemizin uzun zamandır içme suyu sorunu vardı. Sağlıklı ve temiz su kaynağının yetersizliği nedeniyle mahallemiz halkı çok büyük zorluklar yaşıyordu.  Mahalle halkına su yetiştiremez hale gelmiştik. Mahalleli olarak içme suyu taleplerimizi Büyükşehir Belediyemiz ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne ilettik. Büyükşehir Belediyesi keşif ve incelemeler yaptı. İçme suyu sorununu çözmek amacıyla çalışmalar başlatıldı ve kısa süre içerisinde tamamlandı. Mahalle halkımız sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuştu. Bundan sonra su sorunu yaşamayacağımız için çok mutluyuz. ESKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin mahallede yaptıkları çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Göknebi Mahallesi muhtarı olarak sakinlerimiz adına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@