Günay, Kırka'da yatırımları inceledi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Kırka Maden Meslek Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

Günay, Kırka'da yatırımları inceledi

Günay, "Burada Kırka’mıza kazandırılan ikinci büyük bir yatırım için bulunuyoruz. Kırka Maden Meslek Lisesi çok amaçlı atölyesi bulunan, 100 yataklı yurt binası bulunan, 15 milyon değerinde bir yatırım. Bu yatırım 2015 seçim döneminde Sayın Bakanımız Nabi Avcı ile Kırka’yı ziyaretimiz sırasında böyle bir ihtiyaç dile getirilmişti. Hemen orada bir söz verilmişti.

Sonrasında Enerji Bakanlığı’mızın, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün destekleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’mızın işbirliği ile harekete geçildi. Kırkamıza hayırlı olsun diyoruz. Emekleri için Sayın Bakanımız Nabi Avcı’ya çok teşekkür ediyoruz" dedi.

DOĞALGAZ YATIRIMINI DEĞERLENDİRDİ: Prof. Dr. Emine Nur Günay ayrıca Kırka’ya yapılan doğalgaz yatırımını da değerlendirdi. Günay konu ile alakalı "Doğalgaz Kırka’ya hayırlı olsun. 2017 itibariyle doğalgaz dağıtımına başlandı. Bundan sonra da yatırımlarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ise "Doğalgaz ilçemiz için çok önemli bir nimet. 2017 yılından beri Kırka sakinleri bu nimetten faydalanıyorlar. Sayın Bakanımıza, Sayın Milletvekilimize, Enerji Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER