Sivrihisar'ın değerleri başkentte canlandı Sivrihisar'ın değerleri başkentte canlandı

Sivrihisar’a Değer Katanlar Ödül Töreni’nin ilki Sivrihisar Eğitim Vakfı kurucularından olan merhum Orhan Keskin ve vakfın onursal üyesi TBMM 22. Dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin adına düzenlenmişti.

Sivrihisar’a Değer Katanlar Ödül Töreni’nin ikincisi ise merhum Naci Şakar, merhum Mustafa Uça, merhum Avukat İhsan Biçerli, merhum Ruhi Gül adına gerçekleştirildi. Ödül törenine şehrin ve Sivrihisar’ın önde gelen pek çok ismi katılım sağladı.

Plaket töreninde konuşma yapan Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Bekir Kalır "SEV yaptığı faaliyetlerinde ahde vefayı öne çıkarmaktadır. Bundan sonra da çıkarmaya devam edecektir. Bugün yine bu anlamda değerli büyüklerimizin evlatları ve aileleri birlikte olduk. Büyüklerimizi ve yaptıkları hizmetlerini hatırladık. Onların ruhuna Kur'an-ı Kerim okuduk ve dualar yaptık. Hepsinin ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah. Duygu dolu anlar yaşadık. Ahde vefanın ne kadar önemli olduğuna canlı şahitlik ettik. Törenimize yoğun programı olmasına rağmen katılım sağlayan Vali yardımcımız sayın Salih Altun’a teşekkür ediyoruz. Bizleri önere etti. Sayın Milletvekilimiz Fahri Keskin’e katılımı için ve Plaket alan büyüklerimiz adına yaptığı konuşmalar için teşekkür ediyoruz. Otelini tahsis eden, kendi evimiz gibi hissettiren vakfımızın üyesi İş insanı sayın Fatih Keskin’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Vali yardımcısı Salih Altun ise “SEV yaptığı faaliyetleri ile ilimizde farkındalık yaratıyor. Özellikle bugün yapılan törenin ahde vefa gösterilmesinin çok önemli” dedi.