alexa

banner912

banner766

AHMET ATAÇ KARDEŞ ŞEHİR TREPTOW-KÖPENİCK'TE

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı’nın kardeş şehri olan Berlin Treptow-Köpenick’te bir dizi ziyarette bulundu.

Siyaset 06.04.2019, 16:41 ABONE OL: google news
AHMET ATAÇ KARDEŞ ŞEHİR TREPTOW-KÖPENİCK'TE

Tepebaşı Belediyesi ile kardeş şehir olan Berlin’in Treptow-Köpenick’te bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Ataç, “The Earth My Home” (Dünya Benim Evim) programı çerçevesinde “Gelecek Biziz” adlı uluslararası eğitim konferansına ve Karawane ins Abendland adlı karma sergiye katıldı. 

Başkan Ataç’ın katıldığı “Gelecek Biziz” adlı uluslararası eğitim konferansına; Treptow-Köpenick’ten Sophie Brahe ve Anna Seghers İlkokullarından ve Rusya, Brezilya, Almanya’dan 500 ilkokul öğrencisi katıldı. Etkinlikte çocuklar, iklimi korumak, yoksulluk ve açlığı sona erdirmek, sürdürülebilir tüketim ve üretim modellerini geliştirmek gibi konularda kaygılarını büyüklerine anlattı. 

Başkan Ataç’ın katıldığı bir diğer etkinlik, Türk ve Alman sanatçıların “Karawane ins Abendland” adındaki karma sergisi oldu. Sergiye Eskişehir’den Cemalettin Yıldız, Zeliha Akçaoğlu, Melike Taşçıoğlu, Gonca İlbeyi Demir, Özgür Soğancı, Semih Kaplan, ve Bilgehan Uzuner de katıldı. Piyano resitali ile açılan sergiye Başkan Ataç’ın yanı sıra Treptow-Köpenick Belediye Başkanı Oliver Igel de katıldı. Başkan Ataç ve Igel açılışta yaptığı konuşmalarında Tepebaşı ve Treptow-Köpenick’in kardeş şehir ilişkilerinin güçlendiğinden bahsettiler. 
                          

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@