alexa

banner912

banner766

Ataç 'hayır' Büyükerşen 'evet' dedi

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kırmızı Salonda gerçekleştirilecek olan ‘Eskişehir Buluşması Demokratik Solda Çıkış Arayışları’ adlı konferansla partilerinin bir bağlantısı olmadığını söyleyerek yer sağlayıcı olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni kınadı. Tambova, Eskişehir Ekspres'e, bu organizasyona Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın izin vermediğini söyledi.

Siyaset 20.10.2018, 18:28 22.10.2018, 15:46 ABONE OL: google news
Ataç 'hayır' Büyükerşen 'evet' dedi

Yerel seçimler öncesi parti teşkilatlarının yıpratılmaya çalışıldığını ifade eden Tambova, ‘Eskişehir Buluşması Demokratik Solda Çıkış Arayışları’ adlı konferansının daha önce Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmek istendiğini söyledi. Konunun detaylarıyla ilgili Eskişehir Ekspres'e konuşan DSP'li Tambova, durumu Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile görüştüklerini ve DSP Eskişehir İl Başkanının bilgisi olmadığı için Tepebaşı Belediyesi tarafından konferansı gerçekleştirmek isteyenlere izin verilmediğini söyledi. Tambova, Büyükşehir Belediyesi tarafından ise DSP Eskişehir il örgütü ile bağlantısı olmayan kişilere yer temin edilmesine tepki gösterdi. 

''Gereken cevabı vereceğiz''

DSP Genel Başkan Yardımcısı Tambova, gündüz saatlerinde düzenlediği basın toplantısında da “Seçim sürecinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı geçmişte edindiğimiz tecrübeler doğrusunda, gereken tedbirlerleri alacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu süreçte, şahsımın ve Eskişehir örgütümüzün bilgisi ve iradesi dışında yapılacak her türlü organizasyon; tarafımızca, illegal sayılacak ve bu tür eylemlere destek veren kişi ve kurumların, partimizi yıpratmaya dönük, maksatlı bir girişimi olarak algılanacaktır. Ayrıca bu girişimlere; şu veya bu şekilde, hangi gerekçelerle olursa olsun, destek verenlere de günü geldiğinde gerekli cevabı, gerek kamuoyunda gerekse alanlarda vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bizler Demokratik Sol kültürün bize vermiş olduğu siyasi nezaket ve etik kurallarla siyaset yapan kişileriz. Ancak bu saygı ve nezaketimiz, zayıflık ya da zafiyet gibi algılanıp bir şekilde suistimal edilmeye kalkışılırsa, o zaman gerektiğinde partimizi ve ilkelerimizi savunmak adına nasıl bir direnç göstereceğimize de tarih tanıklık etmiş olur'' dedi. 

''Siyasi rant sağlamaya çalışıyorlar''

Her seçim öncesi Bülent Ecevit’in siyasi söylemlere alet edilmesine de tepki gösteren Tambova, “Bu arada her seçim döneminde yaşanan olayların yeniden tezahürünü görmekteyiz. Bülent Ecevit'i siyasi söylemlere alet etmek, belli bir kesimin kronik alışkanlığı haline geldi. Seçim sathı mahalline girildiğinde herkes Ecevit'in projeleri üzerinden kendisine siyasi bir rant sağlamaya çalışmaktadır. Ancak! Ecevit'in ilkelerinin yaşatılacağı ve projelerinin gerçekleştirileceği yer sadece Demokratik Sol Parti'dir. Herkesi Bülent Ecevit’in maneviyatına saygılı olmaya davet ediyorum.  Çünkü kendi ifadesiyle, Ecevit'in tek bir siyasi mirası vardı! O da Demokratik Sol Parti'dir” diye konuştu. ESKİŞEHİR EKSPRES

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@