alexa

banner912

banner766

Bozbal: İş güvenliği kültürünü geliştirmeliyiz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, sağlıklı bir çalışma ortamının tesisinin, ancak iş, işçi ve işletme güvenliğinin gözetildiği bir mekanizma ile mümkün olabileceğini belirtti.

Siyaset 03.05.2019, 12:00 04.05.2019, 16:15 ABONE OL: google news
Bozbal: İş güvenliği kültürünü geliştirmeliyiz

Bozbal, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, kentleşme, sanayileşme ve teknolojideki ilerlemelerle beraber, çalışanların korunması, iş sağlığı ve güvenliği gibi meselelerin en önemli konular arasında yer almaya başladığına işaret eden Bozbal, "Zira çalışılan ortam ve üretim süreçlerindeki olumsuz şartlar, çalışanların, emekçilerin en temel hakkı olan sağlıklı yaşama ve çalışma hakkını tehdit etmektedir. Bu nedenle, iş kazaları ve meslek hastalıklarının ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirlerin alınması, hükümetlerin olduğu kadar, işletme sahiplerinin de sorumluluğu altındadır. Sağlıklı bir çalışma ortamının tesisi, ancak iş, işçi ve işletme güvenliğinin gözetildiği bir mekanizma ile mümkündür.'' diye konuştu. 

Hükümet olarak standartların yakalanması, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşmasına  katkı sağlamanın yanı sıra, bu alanda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye de sürekli özen göstermeleri gerektiğini ifade eden Bozbal, '' Ne kadar kanun çıkartılsada, sempozyumlarda tartışılsada,temel mesele, alınacak koruyucu ve önleyici tedbirlerin yanında özellikle iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirip  yayabilmemizdir.  Ev hayatından tutun işyerine, sokaktan yaşamın tüm alanlarına kadar bu güvenlik kültürünü oluşturacak tüm hamleleri inşallah hep beraber atacağız. İş ve işçi güvenliği konusundaki hassasiyetin artması temennimizdir. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası vesilesiyle tüm çalışanlarımızı sevgiyle selamlıyorum'' dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 06:00
Güneş 07:23
Öğle 13:15
İkindi 16:24
Akşam 18:57
Yatsı 20:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@