alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

BÜYÜKERŞEN'DEN YENİ ZELANDA BAŞBAKANI'NA MESAJ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Yeni Zelanda’da yaşanan olay sonrası gösterdiği tavır ve insani tutumu nedeniyle Yeni Zelanda Başbakanı Sayın Jacinda Ardern’e bir mesaj yazarak teşekkür etti.

Siyaset 19.03.2019, 14:37 ABONE OL: google news
BÜYÜKERŞEN'DEN YENİ ZELANDA BAŞBAKANI'NA MESAJ

Başkan Büyükerşen mesajında:

“Saygıdeğer Hanımefendi, Ülkenizdeki iki camiye karşı yapılan elim saldırı sonrasında sergilediğiniz liderliği derin bir saygı içinde izliyorum. 

Dindaşlarımıza reva görülenlerden duyduğumuz derin acıya katlanma gücünü, sizin ve vatandaşlarınızın sergilediği zarif ama kararlı bir duygudaşlık sayesinde bulduk. 

İnsanlığın bu çalkantılı döneminde size ve sizin gibi liderlere her zamankinden çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” diyerek Ardern’e insanlığa hizmetlerle dolu, başarılı bir kariyer dileğinde bulundu.  

Yılmaz Büyükerşen, Yeni Zelanda’da yaşanan elim olaydan ve benzerlerinden sonra sadece saldırganları lanetlemenin başka saldırganları da heveslendirdiğine dikkat çekerek, “Liderlerce yapılması gereken sadece saldırganları lanetlemek ve kurbanlar için ağıt yakmak değil, saldırılar karşısında insanlık değerlerinden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan direnç gösterenlere sahip çıkmak, onları ön plana çıkarmaktır” dedi. 

Büyükerşen sözlerine şöyle devam etti: “Gerek Sayın Ardern ve gerekse çok sayıda Yeni Zelanda vatandaşı, düzenlenen kalleş saldırı sonrasında, insanlığın geleceği adına yüreğimizi ferahlatan tepkilerini, tereddüt etmeden ortaya koydular. Kendilerine ve dünyanın dört bir yanında acımızı paylaşan sayısız insana müteşekkiriz. Şükran duygumuzu görünür kılabilirsek, başkalarının da benzer olaylar karşısında benzer bir hassasiyet sergilemesini teşvik etmiş oluruz. Terör, görünen o ki, sürecek. Teröristlerin reklamı yerine, terörü lanetleyenlerin reklamını yapmak bence en önemli güvence kaynağımız ve en önemli önceliğimiz olmalıdır. Dünyanın bütün toplumlarında, iyi insanların çok olduğuna inanıyorum. Onların ve iyiliklerinin kıymetini bildiğimizi göstermemiz gerekir diye düşünüyorum” dedi. 


 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@