alexa

banner912

banner766

CHP'li Adar'dan 'tarikat okulu' tepkisi

CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, Sivrihisar İlçesi’ne bağlı Göktepe, Kaldırım ve Ahiler köylerinde yaşayan 60 öğrencinin Buhara Köyündeki ilkokula gönderilmek istemesine tepki gösterdi.

Siyaset 13.09.2019, 14:50 14.09.2019, 22:25 ABONE OL: google news
CHP'li Adar'dan 'tarikat okulu' tepkisi

Anayasanın ikinci maddesinin Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu savunduğunu aktaran Adar, “Yine anayasamızın 42. maddesine göre ise kimse eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz. Eğitim ve öğretim Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz demektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu tabloda ülkeyi 18 yıldır yönetenler eğitim sisteminde başarılı olmadıklarını artık açıkça ifade etmek durumundalar” dedi.

Sadece bugünü değil geleceğin de kaybedildiğini kaydeden Adar,  “Ne diyordu CHP, Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Şimdi bunun çok çarpıcı bir örneğini Sivrihisar’ın üç köyünde yaşıyoruz. Değerli vekillerimiz bu konuda gerekli araştırmaları yaptılar ve gerekli temaslarda bulunduk. Kaldırım da 14 öğrenci var, Ahiler Mahallesinde 18 öğrenci var, Göktepe de 12 öğrenci var. Bunlar Buhara köyüne gönderilmek isteniyor. Sizin esaslı bir eğitim programınız olsaydı o zaman mevcut okulların idamesini sağlamaya çalışırdınız ki en doğrusu da oydu.  Çünkü o okullardaki öğretmenler  sadece öğrencileri eğitmekle kalmıyor aynı zamanda o köy ahalisinin de çağdaş gelişimine katkı verebiliyorlardı. Ne yazık ki bunlar ortadan kaldırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@