alexa

banner912

banner766

Çizmelioğlu: Ataç başkan olduğunu unutmuş

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, Baksan Sanayi Sitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çizmelioğlu, “Baksan Sanayi Sitesi, uzun yıllardan beri, belediye hizmetleri bakımından, yeterli hizmeti maalesef alamıyor. Buradaki esnaf ve çalışanlar, yerel yönetimlerden yeterli hizmeti alamadıkları için, adetâ “dert küpü” olmuşlardır. Sayın Ataç, sorumluluktan kaçamazsınız" dedi.

Siyaset 05.07.2019, 15:58 06.07.2019, 13:59 ABONE OL: google news
Çizmelioğlu: Ataç başkan olduğunu unutmuş

Çizmelioğlu, “Tepebaşı Belediye Meclisinin 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan oturumunda, Ak Parti Grubumuz tarafından, Baksan Sanayi Sitesi konusunda bir soru önergesi verildi. Soru önergesine konu olan Baksan Sanayi Sitesi, uzun yıllardan beri, belediye hizmetleri bakımından, yeterli hizmeti maalesef alamıyor” dedi. Çizmelioğlu, “Çeşitli defalar yerinde yaptığımız incelemelerde, Baksan Sanayi Sitesi sokaklarının, caddelerinin, oldukça bakımsız durumda olduğunu gözlemledik. Yazın tozdan, yağmurlu havalarda ve kış aylarında ise, çamurdan geçilmeyen bir haldedir. Gerek imalat atıkları, gerekse dışarıdan getirilerek bölgeye bırakılan inşaat atıkları, molozlar ve çöpler sebebiyle, şehrimize yakışmayan bir şekildedir, virane gibi görünmektedir ve mezbelelik görüntüsü vermektedir. Bu bölge giderek bir “çöküntü bölgesi” olmaktadır” diye konuştu. 

"Esnaf dert küpü": “Buradaki esnaf ve çalışanlar, yerel yönetimlerden yeterli hizmeti alamadıkları için, adetâ “dert küpü” olmuşlardır” diyen Çizmelioğlu, eleştirilerine şöyle devam etti:

“Buradaki vatandaşlarımız, bu gün halâ daha yeterli kanalizasyon sistemine sahip değillerdir. Bu sebeple de atık sularını,  halâ daha, vidanjör aracılığı ile tahliye edebilmektedirler. 2019 yılındayız ve gelişen Türkiye’de diğer alanlarda olduğu gibi, yerel hizmetler bakımından da hizmetlerin en iyisini, en kalitelisini vatandaşlarımıza sunmak zorundayız. Bu zorunluluk, Tepebaşı Belediyesi’ni yönetenler için de geçerlidir ve bütün Eskişehir’i yöneten belediyeler için de geçerlidir. Ancak, geçen gün yapılan meclis oturumunda, Sayın Başkan Ahmet Ataç, kendisinin 1999 yılında seçildiğini ve 2009 yılından itibaren de kesintisiz olarak 10 yıldan beri, Tepebaşı Belediye Başkanı olduğunu, unutmuş olsa gerek ki “geçmişte 5 yıl da sizin partinize mensup bir başkan vardı, o zaman da bu sorun vardı” benzerinde bir ifadeyle, talihsiz bir beyanda bulunarak, sorumluluktan kaçmaya çalışıyor. Hayır, Sayın Ataç, sorumluluktan kaçamazsınız. Artık bu duruma bir son vermek ve bir çözüm üretmek zorundasınız. Ak Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı olarak, buradaki çöplerin temizlenmesi, atıkların bertarâfı, bu bölgede çalışan ve üreten iş insanlarımızın, belediye hizmetlerinden yararlanabilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi adına, yapılacak çalışmaların takipçisi olacağız. Ayrıca, konuya kalıcı bir çözüm getirilmesi açısından, Tepebaşı Belediyesi tarafından, Baksan Sanayi Sitesi esnaflarıyla görüşülerek, onların da rızasının ve onayının olacağı, bu bölgenin, çöküntü bölgesi olmasını ortadan kaldıracak, yeni ve modern bir görünüme kavuşturacak şekilde, kentsel dönüşüm veya imar planı düzenlemesi yapılması gereklidir. Bu konunun da takipçisi olacağız. Biliniz ki, bu ve diğer sorunlara çözüm getirilmeden, gerçek anlamda belediyecilik yapılamaz ve “Hayat Tepebaşı'nda” sözü, boş bir slogan olmaktan öteye geçemez."

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@