banner766

Dilbaz, ön seçim dilekçesini CHP'ye verdi

CHP’den Odunpazarı Belediye Başkanlığına adaylık başvurusunu açıklayan Muhsin Dilbaz, gönüllü bir grup ile CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti ve ön seçim taleplerini belirten dilekçeyi il başkanlığına sundu.

Siyaset 01.11.2018, 13:15 02.11.2018, 13:16
Dilbaz, ön seçim dilekçesini CHP'ye verdi

Dilbaz, CHP İl Başkanı Rabia Akman'ın çok objektif bir başkan olduğunu kendilerine dile getirdiğini belirterek, “İl Başkanı Akman ön seçim istediklerini ancak Eskişehir'deki üye yapısının sağlıksız olduğunu ve ön seçimin yapılabilmesinin sağlıklı görülmediğini söyledi. Bizler buna itiraz ederek, Eskişehir' de sağlıksız üye söylemini doğru bulmadığımızı, bu üyeler ve delegelerle İl, İlçe seçimlerinin yapıldığı belirttik. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eskişehir ziyaretinde 'Eskişehir'i Yılmaz hocaya emanet ediyoruz,' şeklindeki sözlerini doğru bulmadığımızı ifade ettik. Çünkü Yerel Yöneticilerin belirlenmesi ile ilgili tüzüğü 61. maddesinde ''Adaylar parti meclisi tarafından belirlenir. Ön seçim yapılması önceliklidir'' der'' dedi.  

Ön seçimi Eskişehir’de yapalım: Dilbaz, “Genel Başkanımız, Eskişehir demokrat, çağdaş bir kent, demokrasi bayrağını burada açıyor sandıkları burada başlatıyoruz, Eskişehir biliyoruz ki Yılmaz Hoca'sına, Ahmet Ataç'ına , Kazım Kart'una sahip çıkacaktır deseydi, kenti bütünleştirmiş, oylarımızı ikiye katlamış olurduk. Bizler kişilere sorumluluk yüklemek yerine partimizin ilkelerini hayata geçirmek, demokrasiyi işletmek adına, ön seçim yapılabilmesi için dilekçe vererek, ön seçim talebimizin yerine getirilmesini istedik, 30yıldır yapılamayan ön seçimi Eskişehir'de  yapmak istiyoruz. Dilekçelerimizi İl Başkanımıza taktim ettik” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@